Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 2
  • 9
  • 313
Zaloguj się aby zadać pytanie
Pokrewne

Odpowiedzi (2)

  • 0

Polecam dystrybucję Kali Linux pod adresem www.kali.org W tej dystrybucji znajduje się duża ilość oprogramowania do przeprowadzania testów penetracyjnych.

Tomasz_Frydryczak
  • Odpowiedział
  • @ Tomasz_Frydryczak | 13.10.2014
    • 6
    • 0
    • 1
Komentarze
Tomek, znam Kali od czasów kiedy jeszcze była na Slacku ;) miałem na myśli gotowe rozwiązania do testów, etycznego hack'owania maszyny wirtualnej, strony www z bug'ami, jakieś honey pot'y, network pot'y, live-cd.
Kali to jest zbiór narzędzi, bardzo fajnych narzędzi, ale to są tylko narzędzia a żeby z nich skorzystać trzeba gdzieś poćwiczyć i o to mi chodzi.
Faktem jest że mogę sobie sam zbudować takie środowisko ale po pierwsze to zabiera dużo czasu (sam prowadziłem podobny projekt) a po drugie cóż to za nauka jak wiesz gdzie są podatności.
Skomentował : @ Grzegorz_Chojnowski_ ,13.10.2014
  • 40
  • 10
  • 57
  • 1

Polecam kontakt z Paulą Januszkiewicz i z jej ofertą szkoleniową.:) Poza tym jest kilka dystrybucji Linuksa z preinstalowanym oprogramowaniem do łamania na tysiąc sposobów. :)

Pozycji książkowych jest bez liku, jak i materiałów w Internecie, szczególnie w Torze.

Dominik_Strzelecki
  • Odpowiedział
  • @ Dominik_Strzelecki | 20.10.2014
    • 4
    • 5
    • 7
Komentarze
Nie do końca zależało mi na poleceniu szkolenia, czy też informacji że są dystro z narzędziami (to już wiem ;)).
Poszuuje *dobrych* merytorycznie materiałów (Ci którzy szukają wiedzy w Internecie wiedzą że nie zawsze to co reklamowane jest dobre), stąd moje pytanie.
Skomentował : @ Grzegorz_Chojnowski_ ,20.10.2014
  • 40
  • 10
  • 57
Jeśli chodzi o dystrybucje linuksa gotowe do użycia z preinstalwoanymi narzędziami to polecam Backtrack
http://www.backtrack-linux.org/

Pozdrawiam
Skomentował : @ Dominik_Strzelecki ,21.10.2014
  • 4
  • 5
  • 7
Dawny backtrack w nowej odsłonie nazywa się teraz kali :)
Skomentował : @ Maciej_Krauze ,27.10.2014
  • 45
  • 16
  • 58