Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 3
  • 10
  • 421

Obecne szkolenia RHCSA dotyczą wersji RHEL-a 6.

Czy różnice w stosunku do wersji 7 są znaczące? Czy też po RHCSA na RHEL 6 powinno "zrobić" się jeszcze jakieś szkolenie uzupełniające dla RHEL-a 7? Czy też wystarczy samemu trochę doczytać?

Co z RHCE? Odbywa się obecnie na RHEL czy też na RHEL 7? W programie http://www.altkomakademia.pl/szkolenia/i/red-hat-system-administration-iii#tematy widzę, że jest informacja o kontenerach, które chyba pojawiły się dopiero w RHEL-u 7?

Andrzej_Dopierała
  • Zapytał
  • @ Andrzej_Dopierała | 21.09.2014
    • lider
    • laureat
    • ekspert
    • 83
    • 65
    • 169

Odpowiedzi (3)

  • 3

Podłączam się do pytania. Jestem w grupie Andrzeja i w najbliższym czasie mam zaplanowane szkolenie RH135, zdecydowanie wolałbym wersję 7. Nie miałem świadomości, że jest taka możliwość.

Szymon_Iwiński
  • Odpowiedział
  • @ Szymon_Iwiński | 22.09.2014
    • laureat
    • 15
    • 4
    • 26
Komentarze
Jeżeli byliście na RH124 na wersji RHEL6, to wysoce NIEzalecane jest iść na RH134 na RHEL7. Róznice programowe w obu wersjach są na tyle duże, że będziecie mieć bolesne braki.
Rozwiązaniem może być Szkolenie RH199 na RHEL7, pod warunkiem sporego doświadczeniea z RHEL.
Skomentował : @ TRENER ALTKOM AKADEMII ,22.09.2014
Czy można skądś uzyskać spis różnic?
Powiedzmy sobie szczerze - program był realizowany z sporym luzem czasowym, z tego co widziałem poruszyliśmy również część tematów dotyczących RH134. Podejrzewam więc że na RH135 będzie jeszcze więcej luzu. Nie wydaje mi się więc by przy dobrej woli trenera problemem było uzupełnienie różnic w stosunku do RHEL6. Chyba że różnice są aż tak znaczące że nie da się ich uzupełnić w trakcie szkolenia?
Skomentował : @ Andrzej_Dopierała ,22.09.2014
  • 83
  • 65
  • 169
  • 2

Cześć, też jestem we wspomnianej grupie. Jak dla mnie zdecydowanie wolę mieć szkolenie na RHEL 7, nawet jeżeli to będzie się wiązać z nadganianiem jakiejś wiedzy. Po co mamy się uczyć czegoś, co już wychodzi z użycia i zdawać certyfikat, który za parę miesięcy zdecydowanie straci na znaczeniu?

Postaram się powiadomić resztę grupy, aby każdy mógł się wypowiedzieć na ten temat, ale ja zdedydowanie głosuję za RHEL-em 7.

Pozdrawiam,

Tomasz Antkowiak

Tomasz_Antkowiak
  • Odpowiedział
  • @ Tomasz_Antkowiak | 22.09.2014
    • 10
    • 1
    • 19
Komentarze
Proszę zgłosić prośbę do waszego handlowca. To nie jest miejsce na tego typu prośby i problemy.
Skomentował : @ TRENER ALTKOM AKADEMII ,22.09.2014
  • 0

Jest sporo różnic między RHEL-em 6 i RHEL-em 7. Polecam dokończyć RHCSA na RHEL-a 6, następnie albo wybrać się na RH254 na RHEL-a 7 lub powtórzyć szkolenie - podobno za darmo - na nowej wersji, taką promocję chyba Altkom miał - dopytajcie handlowca.

user00123123
  • Odpowiedział
  • @ user00123123 | 22.09.2014
    • laureat
    • 21
    • 18
    • 77
Komentarze
Sporo to znaczy ile?

Co konkretnie się różni?
Używanie lvma?
Używanie fdiska?
Ustawienia serwera czasu?
Konfiguracja drukarki?
Dodanie użytkownika/grupy?
Zarządzanie aclkami?
Podstawy selinuksa?
Instalacja sprowadzająca się do położenia cegły na enterze? ;)
Troubleshoting bootowania i zmiana hasła roota?
Instalacja oprogramowania yumem i dodanie repozytoriów?

Bo generalnie do tego się sprowadzał RH124

Patrząc na http://www.altkomakademia.pl/szkolenia/i/red-hat-system-administration-1#tematy z tego co widzę to jedyny temat całkiem inny to użycie systemd zamiast init-a. Reszta wydaje się być podobna...


Powtórzenie - raczej nie wchodzi w rachubę - szkolenia unijne, finansowane z EFS - wydaje mi się że opcja darmowego powtórzenia szkolenia tutaj nie obowiązuje(?)
Skomentował : @ Andrzej_Dopierała ,22.09.2014
  • 83
  • 65
  • 169