Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 1
  • 0
  • 122

Witam! Zainstalowałam WP Multisite. Na razie mam jedną stronę do testów bez podpiętej domeny, później będzie ich więcej. Chciałam właśnie podpiąć na próbę jakąś domenę i zainstalowałam wtyczkę WordPress MU Domain Mapping plugin. Były problemy, ale udało się. Niestety, na koniec wyskoczył mi w panelu admin komunikat:

Warning! This plugin will only work if WordPress is installed in the root directory of your webserver. It is currently installed in ’/autoinstalator/wordpress2

Rozumiem, że problem wynika z faktu, że WP nie jest zainstalowany bezpośrednio na serwerze, tylko w podkatalogu? Co z tym zrobić, bo samej lokalizacji niestety nie zmienię? Czy rozwiązanie tego problemu umożliwi mi już podpięcie kilku niezależnych domen pod kolejne strony, które będę tworzyć?

Anna_WN
  • Zapytał
  • @ Anna_WN | 11.09.2014
    • 2
    • 0
    • 1

Odpowiedź (1)

  • 3

Najprościej każdą wersję WordPressa tworzyć w osobnej subdomenie. Niestety, nie wiem, gdzie posiada Pani konto hostingowe, jednakże praktycznie każdy usługodawca daje taką możliwość.

Na przykład jeśli adresem URL do Pani serwera byłby kacper.altkom.pl, to poprzez subdomeny można tworzyć osobne instalacje WordPressa pod adresami:

test1.kacper.altkom.pl

test2.kacper.altkom.pl itd..

 

Subdomeny tworzy się w panelu do zarządzania hostingiem. 

  • Odpowiedział
  • @ | 03.02.2015
  • TRENER MODERATOR ALTKOM AKADEMII
Komentarze