Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 1
  • 0
  • 98

Przypadkowo otworzyłam plik w głównym folderze WordPressa robots.txt strony przeniesionej z localhosta na właściwy hosting i zobaczyłam tam taką formułkę:

User-agent: *
Disallow: /test2/wp-admin/
Disallow: /test2/wp-includes/

 

Test2 oczywiście był nazwą bazy danych na localhoście. Czy powinnam tutaj coś zmieniać? Wydaję mi się, że po zamianie nazwy bazy danych nie powinnam nigdzie już widzieć nazwy test2 używanej na localhoście. Czy po przeniesieniu strony na własciwy hosting, poprzez wtyczkę Duplicator, powinnam na coś jeszcze zwrócić uwagę, pozamieniać coś w plikach?

Katarzyna_Potera
  • Zapytał
  • @ Katarzyna_Potera | 30.08.2014
    • 17
    • 4
    • 10

Odpowiedź (1)

  • 7

W opisanym przypadku miała Pani na serwerze lokalnym ustawione ograniczenie dla robotów wyszukiwarek, aby nie indeksowały plików zawartych w określonych miejscach na serwerze. 

 

Wydaje mi się, że na serwerze lokalnym oprócz bazy danych test2 miała Pani umieszczoną stronę w folderze test2. Przedstawiony zapis wyłącza indeksowanie przez roboty wyszukiwarek dla dwóch folderów: wp-admin oraz wp-includes umieszczonych w folderze test2.

 

Po przeniesieniu na serwer docelowy strona nie jest już umieszczona w folderze test2. Dlatego, jeżeli wpis miałby być poprawny, należy zmienić:

User-agent: *

Disallow: /test2/wp-admin/

Disallow: /test2/wp-includes/

 

na:

User-agent: *

Disallow: /wp-admin/

Disallow: /wp-includes/

 

  • Odpowiedział
  • @ | 15.09.2014
  • TRENER ALTKOM AKADEMII