Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt

Odpowiedzi (4)

  • 0

Jak na razie wybrałem rozszerzenie do Eclipse - PyDev, bezproblemowa instalacja na Debianie. Wszystko działa sprawnie.

user00123123
  • Odpowiedział
  • @ user00123123 | 15.07.2014
    • laureat
    • 21
    • 18
    • 77
  • 3

Bardzo długo programowałem w Eclipse + PyDev (ew. Aptana Studio).

Od kiedy PyCharm jest dostępny w wersji Community Edition, to jest mój pythonowy faworyt.

Polecam!

klawczys
  • Odpowiedział
  • @ klawczys | 16.07.2014
    • 8
    • 3
    • 11
Komentarze
Dzięki, na pewno przetestuje.
Skomentował : @ user00123123 ,16.07.2014
  • 21
  • 18
  • 77
  • 3

Ja z kolei polecam PyCharm:

https://www.jetbrains.com/pycharm/


Wsparcie dla różnych framerworków (Django, Flask), obsługa baz danych, wbudowany SSH, obsługa Vagranta, VCS (git, mercurial) możliwość ustawienia zdalnego interpreter Pythona i podłączenie się pod zdalny debugger oraz wsparcie dla technologii niezwiązanych z Pythonem, jak JavaScript, HTML, CSS.

Łukasz_Banasiak
  • Odpowiedział
  • @ Łukasz_Banasiak | 05.12.2014
    • 1
    • 0
    • 1
  • 2

Tak po prawdzie to cały GNU Linux jest doskonałym IDE ze swoimi małymi narzędziami dostępnymi z poziomu Shella. Dołączenie do tego edytora typu vi, VIm czy emacs tworzy doskonały zestaw, który zadziała zarówno na naszym komputerze, jak i na większości serwerów produkcyjnych, gdzie trzeba czasami wprowadzać zmiany na bieżąco - wtedy nie mamy możliwości skorzystania z typowo graficznych IDE, a szybkość i przyzwyczajenia (np. w trakcie awarii) są bardzo kluczowe.

Jeżeli chodzi o graficzne IDE to bardzo popularny jest Sublime, a także PyDev (Eclipse) oraz PyCharm.

  • Odpowiedział
  • @ | 07.12.2014
  • TRENER ALTKOM AKADEMII