Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 1
  • 1
  • 126

Jak dodam element do listy, to nie mogę go wyszukać przez jakiś czas, zanim zostanie zindeksowany. Czy jest możliwość wymuszenia częstszego indeksowania elementów listy, na której szybkim indeksowaniu bardzo mi zależy?

Sebastian_Wasilewski
  • Zapytał
  • @ Sebastian_Wasilewski | 26.06.2014
    • 4
    • 3
    • 8

Odpowiedź (1)

  • 0

Czas po jakim nowe elementy listy będą ujęte w wynikach wyszukiwania zależy od harmongramu indeksowania. Jeżeli mamy do czynienia z SharePoint Server w wersji 2013, dostępna jest dodatkowa opcja continous crawling. Jest to uzupełnienie dostępnych  we wcześniejszych wersjach oprogramowania indeksowania pełnego i przyrostowego.

Aby włączyć continuous crawling, należy w witrynie administracji centralnej przejść do Application Management, zaznaczyć Search service application. W menu wybrać Content Sources i zaznaczyć to źródło zawartości, dla którego chcemy włączyć Continuous Crawling. W części Crawl Schedules zaznaczyć opcję Continuous Crawling i potwierdzić kliknięciem przycisku OK.

Jeżeli ta opcja zostanie włączona, to continous crawling ma miejsce co 15 minut i nie jest konieczne konfigurowanie indeksowania pełnego i przyrostowego. Jeżeli domyślna częstotliwość indeksowania jest zbyt mała, można ją dostosować za pomocą Powershella:

$ssa = Get-SPEnterpriseSearchServiceApplication$ssa.SetProperty("ContinuousCrawlInterval",n)


Gdzie n to częstotliwość uruchamiania indeksowania w minutach. Zwiększając częstotliwość indeksowania, należy mieć na uwadze jego wpływ na wydajność pracy serwera.

  • Odpowiedział
  • @ | 26.06.2014
  • TRENER ALTKOM AKADEMII
Komentarze
A w wersji Foundation? Czy również? Mając na uwadze wydajność interesuje mnie zastosowanie tylko dla wybranej listy.
Skomentował : @ Sebastian_Wasilewski ,26.06.2014
  • 4
  • 3
  • 8