Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 1
  • 3
  • 78

Chcę przemigrować hosty fizyczne do maszyn VM mam środowisko 4.1 i 2 conventery 4.1 i 5.0 .

Chciałem przemigrować w/w  systemy. Na co muszę zwrócić szczególną uwagę? Chodzi mi bardziej o etap pierwszego włączenia maszyny i sprawy Boot i sterowników do partycji SCSI. Jak podmienić poprawnie fstab, czego unikać?

Maciej_Wasiel
  • Zapytał
  • @ Maciej_Wasiel | 10.05.2014
    • 2
    • 0
    • 2

Odpowiedź (1)

  • 6

Ogólnie VMware Conventer najlepiej działa na najprostszych systemach. Tak więc dobrze byłoby zacząć od odinstalowania usług czy sterowników, które nie będą potrzebne na maszynie wirtualnej. Dodatkowo zaawansowane aplikacje, w rodzaju baz danych czy serwerów pocztowych powinny być zatrzymane na czas konwersji.

Przy wirtualizacji MS Windows warto zachować tę samą ilość procesorów na maszynie wirtualnej, która była na maszynie fizycznej. Sterowniki do SCSI i innych urządzeń zostaną umieszczone na maszynie wirtualnej automatycznie, dobrze jednak zainstalować w procesie konwersji również VMware Tools. Maszyna fizyczna dodatkowo musi mieć ok. 300 MB miejsca na twardym dysku, a w przypadku Windows 2000 i starszych trzeba ją zrestartować po instalacji agenta.

Przy przenoszeniu Linuksów może nie udać się instalacja bootloadera. Wtedy problem rozwiązuje się przez użycie dysku ratunkowego dla danej dystrybucji, identycznie, jak postępowalibyśmy z maszyną fizyczną.

Dużo więcej wskazówek można znaleźć w bazie wiedzy VMware, w artykule 1004588.

Z doświadczenia jednak nie "martwiłbym się na zapas". Najprawdopodobniej konwersja ogromnej większości maszyn przejdzie bez problemów, a w nielicznych innych przypadkach można sobie poradzić, stosując powyższe porady, albo - w skrajnym przypadku - przenosząc system ręcznie.

  • Odpowiedział
  • @ | 12.05.2014
  • TRENER ALTKOM AKADEMII