Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 3
  • 2
  • 1.0K

Słyszałem, że WordPress standardowo nie ma możliwości wstawiania galerii zdjęć, ale można to zrobić jakimiś wtyczkami. Jakie wtyczki, generujące galerie, są warte polecenia, jak je instalować i jak ich potem używać?

  • Zapytał
  • @ | 21.06.2013
  • TRENER ALTKOM AKADEMII

Odpowiedzi (3)

  • 3

Witam. Na początku należy z poziomu kokpitu WordPress zainstalować jedną z wielu darmowych wtyczek do tworzenia galerii. Ja wybrałem NextGen Gallery.

 

 

Następnie w panelu zarządzania galeriami tworzymy nową galerię/album.

 

 

Później do istniejącej galerii dokładamy zdjęcia.

 

 

Zdjęcia są teraz zgrupowane w stworzonej przez nas galerii.

 

I na koniec–gdy już mamy galerię ze zdjęciami – możemy ja wstawić do naszego artykułu za pomocą przycisku, doinstalowanego w edytorze wizualnym przez wtyczkę NextGen Gallery. (to przycisk z ikonką dwóch prostokątów, znajduje się on na końcu górnego paska narzędziowego edytora).

 

 

I teraz pozostaje nam już tylko wybór galerii i sposobu wyświetlania zdjęć. Najwygodniej jest wybrać listę miniaturek. Użytkownik, po kliknięciu myszką w wybraną miniaturkę, uzyska okno z powiększonym zdjęciem i przyciskami nawigacyjnymi do przejścia do poprzedniego/następnego zdjęcia. 

 

 

Pozdrawiam.
Andrzej Słodownik.

  • Odpowiedział
  • @ | 16.12.2013
  • TRENER ALTKOM AKADEMII
  • 2

Ze swojej strony polecam wtyczkę do tworzenia galerii o nazwie: Thumbnail Gallery.

 

 

Myślę, że jest ona prostsza w obsłudzę niż NextGEN Gallery, a dodatkowo posiada funkcję udostępniania zdjęć na kilkanaście portali społecznościowych (m.in. Facebook, G+).

czenzo
  • Odpowiedział
  • @ czenzo | 17.01.2014
    • 5
    • 1
    • 2
  • 0

Wtyczka NextGEN jest jedną z naj- o ile nie najbardziej popularną wtyczką do tworzenia galerii. Niestety trochę obciąża Wordpress'a, ale jej możliwości są ogromne.

Pozdrawiam.

Marcin_Grela
  • Odpowiedział
  • @ Marcin_Grela | 22.03.2014
    • 1
    • 1
    • 4