Webinaria: Biurowe narzedzia informatyczne | Vbarpa91 | Jezyki programowania i srodowiska programistyczne | Vba

Seminarium Online – Robotic Process Automation

Udostępnij!

Spotkanie prowadzili: Michał Zaremba i Maciej Dorociak

RPA to technologia pozwalająca na realizację pracy poprzez uruchomienie software’owego robota wykonującego zaprogramowane czynności, która dotychczas była wykonywana na komputerze przez człowieka. Wszelkiego typu masowe procesy i powtarzalne czynności, po zrobotyzowaniu, realizowane są automatycznie – szybciej, bezbłędnie, bez konieczności realizacji tych rutynowych działań przez człowieka. Rynek RPA rozwija się nieprawdopodobnie dynamicznie rosnąc rok do roku o ponad 60%. Technologia stosowana jest już w wielu globalnych korporacjach z rozmaitych sektorów.

Choć technologia ta ma wiele zalet warto zwrócić uwagę na zagadnienia związane z wdrażaniem jej do organizacji. Jaką strategię wdrożenia RPA powinno się zastosować? Jak przygotować zespoły do pracy w nowym środowisku, w którym prace wykonują też roboty programowe? Jakich dostawców wybrać? Jak skonstruować robotyzacyjne Center-of-Excellence? Na te i inne pytania odpowiemy podczas seminarium kierowanego do managerów IT oraz managerów departamentów biznesowych w firmach.

Agenda

  • Robotyzacja procesów w technologii RPA (wstęp do RPA, wybór i klasyfikacja procesów, role i odpowiedzialności, benefity z wdrożenia)
  • Przykładowe procesy poddawane robotyzacji i przygotowywanie business-case’u przedsięwzięcia