• 0
  • 0
  • 1
. .
Zapytał: | 09.01.2020
@ k_ja
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2
  • 0
  • 1

VBA - kopiowanie kart Excel'a między plikami

Mamy następująca sytuację: Katalog: e:\osp w katalogu: 150 plików xlsx w każdym pliku karta o takiej samej nazwie "Opis" Zadanie do zrobienia: Plik zbiorczy, do którego muszą być skopiowane wszystkie karty "Opis" z zachowaniem formatowania ...
. .
Skomentował: | 20.12.2019
@ Mirosław_Janiak
  • 1
  • 7
  • 1
  • 3
  • 0
  • 1

VBA - wysyłanie maili poprzez makro

Szanowne Państwo. Stworzyłem makro, które wysyła wiadomości mailowe do poszczególnych osób. Jednak makro jest bardzo manualne, gdyż każdą zmianę osób kontaktowych, bądź samej nazwy załącznika - muszę bezpośrednio zmieniać w kodzie ...
. .
Skomentował: | 12.12.2019
@ Tobiasz_Kusch_5elj
  • 0
  • 0
  • 0
  • 1
  • 0
  • 1

VBA - metoda Select z klasy Range nie powiodła się

Chciałem napisać makro, które zmieni font/czcionkę we wszystkich arkuszach skoroszytu. Niestety wskazany niżej pogrubiony kod nie działa i chciałbym zrozumieć dlaczego: Sub ZmianaFontuArkusz1() Dim ws As Worksheet For Each ws In ThisWorkbook.Worksheets ws.Cells.Select With Selection.Font .Size ...
. .
Odpowiedział: | 03.12.2019
@ Tomasz_Kasprzycki
  • 2
  • 4
  • 8
  • 2
  • 0
  • 1

VBA - zdarzenia - zaznaczanie wierszy i kolumn

Witam. Mam problem z pewnym zadaniem, a mianowicie chodzi o wyznaczenie kodu, który będzie zaznaczał całe wiersze i kolumny nad i obok zaznaczonej komórki i je kolorował - bez względu na to, ...
. .
Odpowiedział: | 18.09.2019
@ Mirosław_Janiak
  • 1
  • 7
  • 1
  • 0
  • 0
  • 1
. .
Zapytał: | 26.08.2019
@ Stanisław
  • 2
  • 1
  • 4
  • 1
  • 0
  • 1
. .
Odpowiedział: | 19.07.2019
@ Tomasz_Kasprzycki
  • 2
  • 4
  • 8
  • 2
  • 0
  • 1

VBA - błędne nadawanie nazwy plikom

Dzień dobry. Napisałem makro, które robi prawie dokładnie to co chcę. Proszę o pomoc w jednym punkcie. Mianowicie nie mogę rozgryźć dlaczego makro nadaje nazwę nowo tworzonemu plikowi tylko z nieparzystym ...
. .
Odpowiedział: | 17.05.2019
@ Mirosław_Kolasa
TRENER ALTKOM AKADEMII
  • 3
  • 0
  • 1

VBA - import danych z innego arkusza

Dzień dobry! Szukam pomysłu w jaki optymalny sposób napisać procedurę w VBA dla nw. czynności. Informacje wprowadzające w sytuację. W folderze o nazwie „DANE” istnieje skoroszyt (.xlsm) o nazwie „DRUCZEK” z kilkoma arkuszami. Jeden ...
. .
Skomentował: | 14.01.2019
@ Tadeusz_Kasprzak
  • 9
  • 4
  • 11
  • 2
  • 0
  • 1

VBA MS Excel - zamiana . na , - makro

Witam. Pobieram dane walutowe z zewnętrznej strony i niestety pobierane są one z ".", zamiast "," i chciałbym to zmienić, ponieważ inaczej Excel nie czyta mi ich jako liczb, a potrzebne ...
. .
Odpowiedział: | 31.08.2018
@ Marcin_Cegliński
  • 0
  • 0
  • 0