Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 2
  • 0
  • 1

Excel, vba

Napisałam proste makro, odpowiedzialne za wysyłanie miesięcznych przypominajek. 
Makro przypisałam do przycisku, ale zastanawia mnie czy jest możliwość ustawienia, żeby makro samoczynnie się uruchamiało np. ostatniego dnia miesiąca? 

Aneta_Pinkowska
  • Zapytał
  • @ Aneta_Pinkowska | 25.11.2020
    • 0
    • 0
    • 0

Odpowiedzi (2)

  • 0

Istnieje metoda Application.OnTime, którą możesz uruchamiać procedury o zadanym czasie, ale wymaga ona, aby Excel (jako aplikacja) był cały czas uruchomiony. Przy zamknięciu wszystkie zaplanowane działania są usuwane, więc jest to mało przydatne rozwiązanie dla długoterminowych akcji. Poszukaj raczej informacji o windowsowym harmonogramie zadań, z jego pomocą powinnaś sobie poradzić z tym zadaniem.

 

Połowicznym rozwiązaniem może być wykorzystanie zdarzenia Workbook_Open, które przy otwarciu skoroszytu np. sprawdzi, czy dziś jest ostatni dzień i automatycznie uruchomi odpowiednie makro - choć będzie to oczywiście wymagało ręcznego włączenia pliku.

Mirosław_Janiak
  • Odpowiedział
  • @ Mirosław_Janiak | 26.11.2020
    • 1
    • 7
    • 1
  • 0

Proponuję wykorzystać harmonogram zadań dostępny w każdej wersji Windows. Podczas ustawiania wyzwalacza trzeba wybrać uruchomienie ostatniego dnia miesiąca - a w akcjach wskazać uruchomienie pliku Excel z makrem.

Należy tez dopasować dotychczasowe makro - jego uruchomienie musi odbywać się w momencie otwarcie pliku a po jego wykonaniu automatycznie się zamknąć...

Pozdrawiam  

Dariusz__Tomczak
  • Odpowiedział
  • @ Dariusz__Tomczak | 17.12.2020
    • 0
    • 0
    • 0