Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 1
  • 0
  • 1

Dzień dobry,

 

piszę makro, które między innymi będzie miało zadanie wysłać jednocześnie wiele wiadomości mailowych do różnych odbiorców. Chciałbym, aby także w treści maila został wklejony zdefiniowany zakres komórek w formacie takim, jak w skoroszycie. Wiem, że potrzebny jest do tego język HTML, próbowałem go użyć jednak kod nie zadziałał poprawnie. Mogę prosić o wskazówki, jak powinien być skonstruowany kod i jakie ewentualne pułapki mogą się pojawić i na co zwrócić uwagę?

 

 

Dziękuję :)

Patryk_Janiak
  • Zapytał
  • @ Patryk_Janiak | 03.07.2020
    • 0
    • 0
    • 0

Odpowiedź (1)

  • 0

Na początek zerknij tutaj, napisałem tam przykład przenoszenia tabeli do maila. Jeżeli chcesz zachować formatowanie komórek, to dla każdej z nich musisz każdorazowo sprawdzić wszystkie wybrane informacje (kolor, font, rozmiar, obramowanie itd.) i tu niestety kod szybko zaczyna puchnąć, bo nie da się prosto przełożyć excela na HTML. Pewnym obejściem takiego grzebania w detalach może być zrobienie "zdjęcia" zakresu i umieszczenie w mailu obrazka (technicznie polega to na wykorzystaniu wykresu, który posiada metodę zapisywania swojej zawartości do pliku graficznego) - bardzo upraszcza to zadanie, choć oczywiście dane w mailu pozostają wyłącznie do podglądu, nie d się ich zaznaczyć i skopiować.

Mirosław_Janiak
  • Odpowiedział
  • @ Mirosław_Janiak | 06.07.2020
    • 1
    • 7
    • 1