Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 1
  • 0
  • 1

Proszę o pomoc w przygotowaniu formuły, która pozwoli na wyszukanie w określonej tabeli wierszy z określoną wartością i zwrócenie tylko tych wierszy do innego arkusza.

Przykład danych:

  1. wartość x    b1  b2 b3
  2. wartość y     a1  a2 a3
  3. wartość z     c1  c2 c3
  4. wartość x    g1  g2 g3

Dane zwrócone dla wyszukanej wartości ; wartość x:

  1. wartość x    b1  b2 b3
  2. wartość x    g1  g2 g3

Będę wdzięczny za podpowiedź jak to rozwiązać.

Pozdrawiam.

KRZYSZTOF_ŚWIDERSKI_c6wk
  • Zapytał
  • @ KRZYSZTOF_ŚWIDERSKI_c6wk | 16.12.2019
    • 0
    • 0
    • 0
Zaloguj się aby zadać pytanie
Pokrewne

Odpowiedź (1)

  • 0

Przykładowe rozwiązania z użyciem formuł masz w pierwszym arkuszu załącznika; w zakresie H2:L5 użyłem kolumny pomocniczej do wskazania wiersza, z którego przy pomocy funkcji INDEKS pobierane są odpowiednie dane, natomiast w obszarze N2:Q5 użyłem jednej formuły tablicowej.

Proponuję też przyjrzeć się możliwościom filtra zaawansowanego, który bez większych kombinacji zrobi to, czego oczekujesz. Na drugim arkuszu wprowadziłem te same dane wejściowe, jednak dodałem im nagłówek. W zakresie F1:F2 wprowadziłem nagłówek kolumny, w której chciałem wyszukać konkretną wartość i poniżej szukaną wartość. Następnie uruchomiłem filtr (Dane -> Sortowanie i filtrowanie -> Zaawansowane) i wskazałem odpowiednie zakresy. Uwaga: żeby skopiować w ten sposób dane na inny arkusz, musisz uruchomić filtr z docelowego arkusza i dopiero z niego wskazać zakresy na źródłowym. :)

 

Załączniki

  • xlsx

    zwracanie wierszy.xlsx ( 20K )
Mirosław_Janiak
  • Odpowiedział
  • @ Mirosław_Janiak | 18.12.2019
    • 1
    • 7
    • 1