Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 1
  • 0
  • 1

Witam.

Obliczyłam różnicę pomiędzy datami wykorzystując formułę: ZAOKR.DO.CAŁK(C2-B2)&":"&GODZINA(C2-B2)&":"&MINUTA(C2-B2)&":"&SEKUNDA(C2-B2), gdzie C2 to data późniejsza, B2 to data wcześniejsza. Zależało mi na pokazaniu różnicy między tymi datami w dniach, godzinach, minutach i sekundach. Teraz chciałabym z otrzymanych wyników uzyskać średnią (pozycji jest ponad 40 tys) zatem zastosowałam tabelę przestawną, ale w wyniku pokazuje się #DZIEL/0!. W jaki sposób mogę z tych czasów obliczyć średnią?

Joanna_Jurasik
  • Zapytał
  • @ Joanna_Jurasik | 28.01.2019
    • 0
    • 0
    • 0
Zaloguj się aby zadać pytanie
Pokrewne

Odpowiedź (1)

  • 0

Witam.

Czemu po wprowadzeniu funkcji średnia pojawia Ci się błąd #/DZIEL/0, ponieważ wynikiem wprowadzonej przez Ciebie formuły nie jest "LICZBA" tylko "TEKST". Czemu tak jest, ponieważ łączysz ze sobą wyniki funkcji (które są "liczbami") ze znakiem specjalnym "dwukropkiem" (który jest "Tekstem") i dla tego z niniejszego połączenia wychodzi Ci w wyniku "TEKST"  a nie "LICZBA" (liczby zawsze się wyrównują do prawej strony komórki, a tekst do jej lewej krawędzi. Oczywiście wyłącznie wtedy, kiedy mamy włączone wyrównanie ogólne w komórce). Funkcji "ŚREDNIA" możemy użyć tylko i wyłącznie do wartości, które są widziane przez Excela jako liczby.

ROZWIĄZANIE PROBLEMU

Wprowadź do komórki, w której chcesz mieć wynik zwykła "różnicę" =C2-B2, następnie zmień format przedstawiania wartości liczbowych w komórce, czyli:

1) zaznacz komórkę i wybierz skrót klawiszowy CTRL + 1 (otworzy się okienko formatowania komórek),

2) w otworzonym oknie przejdź do zakładki "liczby",

3) następnie wybierz kategorię "niestandardowe",

4) do pola typ wprowadź ten kod: dd:gg:mm:ss

5) kliknij "OK".

Teraz możesz wyliczyć średnią. :)

  • Odpowiedział
  • @ | 05.02.2019
  • TRENER ALTKOM AKADEMII