Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 0
  • 0
  • 1

Dwa tygodnie temu uczestniczyłam w kursie z implementowania aplikacji MVC. Pracując teraz nad rozwiązaniem tego typu napotkałam na problem, który był częściowo omawiany na szkoleniu, a mianowicie niepoprawne ładowanie bibliotek javascriptowych.
Po umieszczeniu wszystkich potrzebnych bibliotek w Layoucie, występują sytuacje, gdy nie mam dostępu do funkcji z tych bibliotek w widokach, które korzystają z Layoutu.
Dodatkowo sytuacja ta zachodzi tylko dla niektórych przypadków, prawdopodobnie dla takich, gdy widok zawiera więcej komponentów - jest bardziej rozbudowany.

W trakcie poszukiwania rozwiązania natknęłam się na taki wątek na stackOverFlow:

https://stackoverflow.com/questions/29059534/added-to-layout-page-scripts-dont-work-in-asp-net-mvc-5

Próbowałam ładować wszystkie biblioteki javascriptowe przez budle, jednak powodowało to takie same rezultaty (wywoływanie funkcji z bibliotek, które są niewidoczne w danym widoku i zwracają błąd typu "nazwauzytejfunkcji is not a function...").

Dodatkowo, gdy otwieram dany widok w przeglądarce i wyświetlam źródło strony, widzę, że referencje do bibliotek są w wygenerowanym htmlu.

Plik Layoutu jest dosyć nieuporządkowany, jednak załączam go, aby zobrazować o czym mówię.
Bardzo proszę o podpowiedź i odniesienie się do wątku ze stackoverflow, jeśli to możliwe.

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Magda_Wardas
  • Zapytał
  • @ Magda_Wardas | 19.07.2017
    • 1
    • 0
    • 0
Zaloguj się aby zadać pytanie
Pokrewne