Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 5
  • 0
  • 18
Komentarze (1)
Czy treść dla każdego adresu ma być całkowicie inna, czy może chodzi o podstawienie w treści maila konkretnych danych dotyczących tego konkretnego adresu (coś jak korespondencja seryjna)?
Skomentował : @ Monika-Kwiatkowska ,20.04.2017
  • 0
  • 0
  • 8

Odpowiedzi (5)

  • 0

Każdy adres - inna treść, ma być to gotowy tekst zamówienia do poszczególnych dostawców.

Łukasz_Senator
  • Odpowiedział
  • @ Łukasz_Senator | 21.04.2017
    • 1
    • 0
    • 1
Komentarze
A w jakiej formie są te konkretne treści, skąd makro ma je pobierać? Czy mógłbyś napisać przykład treści dla Dostawcy A i dla Dostawcy B. Oraz układ Twojego pliku Excel?
Skomentował : @ Monika-Kwiatkowska ,21.04.2017
  • 0
  • 0
  • 8
  • 0

Co trzeba zrobić, aby zaciągało treść, najprawdopodobniej też z Excela. Wszystko chcę uruchamiać po kliknięciu w ikonę dostawcy.

Po kliknięciu ma się otworzyć poczta elektroniczna z przypisanym adresem i gotową treścią.

Łukasz_Senator
  • Odpowiedział
  • @ Łukasz_Senator | 21.04.2017
    • 1
    • 0
    • 1
  • 1

Najprostszym sposobem, jeśli masz pojedyncze komórki z tekstem, który chcesz mieć w treści maila będzie użycie w Excelu funkcji Hiperłącze (Hiperlink).

=HIPERŁĄCZE("mailto:" & B1 & "?subject="& B2 & "&body=" & B3; "Nazwa dostawcy")

Gdzie w komórce B1 wpisany będzie adres mailowy, w B2 będzie Temat, a w B3 treść maila, Nazwa dostawcy to tekst linku.

Monika-Kwiatkowska
  • Odpowiedział
  • @ Monika-Kwiatkowska | 21.04.2017
    • 0
    • 0
    • 8
  • 0

=HIPERŁĄCZE("mailto:xxx.pl&subject=Zamówienie&body=Moja opinia";"Nazwa dostawcy")

Co zrobić, żeby zaciągało tekst z komórki z innego arkusza jako treść meila (jest dłuższy niż 255 znaków) zamiast wpisanego tekstu na sztywno w formułę?

Chciałabym, aby startem hiperłącza było logo, a nie tekst linku.

Łukasz_Senator
  • Odpowiedział
  • @ Łukasz_Senator | 24.04.2017
    • 1
    • 0
    • 1
Komentarze
1) W mojej odpowiedzi podałam odwołania do komórek z treścią maila (komórka B3):
"body=" & B3"
tak samo z tytułem (komórka B2):
"?subject="& B2
jak i adresem mailowym (komórka B1):
"mailto:" & B1

2) Logo czyli obrazek?
Skomentował : @ Monika-Kwiatkowska ,24.04.2017
  • 0
  • 0
  • 8
  • 1

Jeśli koniecznie chcesz po naciśnięciu obrazka (logo) to trzeba stworzyć makro

Tak na szybko stworzone załączam do odpowiedzi. Nie wiem czy i na ile znasz VBA więc umieściłam komentarze do kodu.

Ogólna zasada działania jest taka, że w Arkusz1 mamy obrazki/loga i podczas otwierania pliku zostaje przyporządkowane każdemu obrazkowi z tego arkusza makro.

W Arkusz 2 mamy nazwę takiego obrazku/loga (po jego naciśnięciu jeśli nie mamy go zdefiniowanego w Arkusz2 wyświetli nam się komunikat z jego nazwą). Poniżej mamy adres, temat i treść odpowiadającą danemu obrazkowi/logo dostawcy.

Makro odczytuje nazwę naciśniętego obrazka i szuka jej w Arkusz2 a następnie tworzy maila używając danych odpowiadających znalezionej nazwie.

Zauważ, że przy brązowym obrazku specjalnie nie zdefiniowałam jego nazwy w Arkusz2 i wyświetla się komunikat informujący o braku zdefiniowania oraz jaką nazwę dla niego powinniśmy zdefiniować

 Jeśli zmienisz nazwy arkuszy, musisz zmienić je również w kodzie w Module1 oraz w Ten_skoroszyt:

 

Mam nadzieję, że nie za skomplikowanie napisałam. ;)

Pozdrawiam.

Załączniki

  • xlsm

    Mailing.xlsm ( 99K )
Monika-Kwiatkowska
  • Odpowiedział
  • @ Monika-Kwiatkowska | 24.04.2017
    • 0
    • 0
    • 8