Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 2
  • 0
  • 15

Dzień dobry.

Mam problem z jednym plikiem visio. Zawiera on ok. 50 zakładek, do których linki znajdują się na pierwszej stronie. Dodatkowo z każdej strony jest link odwołujący się do pierwszej strony. Wszystko działa poprawnie w Visio, jednak po zapisaniu pliku jako pdf linki nie działają (pdf nie rozpoznaje obiektów jako przycisk).

Robiłem wcześniej test z innymi plikami i nie było problemu z działaniem linków w pdf.

Jaki może być powód tego problemu? Czy wielkość pliku może mieć znaczenie?

Pozdrawiam.

Łukasz_Wasiak
  • Zapytał
  • @ Łukasz_Wasiak | 27.03.2017
    • 3
    • 0
    • 0
Zaloguj się aby zadać pytanie
Pokrewne

Odpowiedzi (2)

  • 0

Próbowałem odtworzyć ten problem na swoim komputerze, ale wszystko działa. Proszę jeszcze napisać na jakich obiektach założone są hiperłącza i w jaki sposób generuje Pan plik PDF: czy przez polecenie Zapisz jako, czy też przez "drukowanie" PDF przez aplikację typu doPDF. 

Jeśli nie są to dane poufne - poprosiłbym o zamieszczenie przykładowego pliku lub przesłanie go bezpośrednio do mnie na adres e-mail: andrzej.slodownik@altkom.pl 

Załączam jeszcze prościutkie pliki, na których sprawdzałem działanie hiperłączy. 

Załączniki

  • pdf

    linki.pdf ( 101K )
  • vsdx

    linki.vsdx ( 26K )
  • Odpowiedział
  • @ | 27.03.2017
  • TRENER ALTKOM AKADEMII
  • 0

PDF zapisywany jest przez opcję 'zapisz jako'. Hiperłącza przypisane są to autokształtów, tych samych, których używa się do budowania flow.

Przesłałem na Pana skrzynkę mailową plik visio jak i pdf. Usunąłem większość zakładek, żeby plik nie był zbyt ciężki.

Łukasz_Wasiak
  • Odpowiedział
  • @ Łukasz_Wasiak | 28.03.2017
    • 3
    • 0
    • 0