Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 3
  • 0
  • 34

Czy jest opcja na przerzucanie plików pomiędzy Linuxem, a Windowsem bez podawania login,pass usera windowsowego? Załóżmy, że mam pliki backupów na Linuxie, chcę wrzucić na file serwer, który jest na Windowsie (Linux podłączony do AD), ale nie chcę podawać nigdzie danych usera windowsowego plain textem. Czy jest gdzieś taka opcja, przy np. share sambowym, albo jakoś inaczej, aby ten krok ominąć lub chociaż zrobić szyfrowane hasło?

Aktualnie mam zrobiony workaround, czyli share na Sambie + uprawnienia na dostęp domenowego usera i zaciągam pliki od strony Windowsa, a wolałbym "pchać" pliki z Linuxa na Windowsa.

Marcin_Leszczyński
  • Zapytał
  • @ Marcin_Leszczyński | 23.03.2017
    • 1
    • 0
    • 1
Zaloguj się aby zadać pytanie
Pokrewne

Odpowiedzi (3)

  • 0

Utwórz w windzie zasób z odpowiednimi uprawnieniami.

Jacek_Strelał
  • Odpowiedział
  • @ Jacek_Strelał | 24.03.2017
    • 1
    • 0
    • 1
  • 0

Możesz po prostu utworzyć na Windows użytkownika do tego celu. I autoryzacja na niego + odpowiednie uprawnienia do katalogu po stronie Windowsa. Nie za bardzo sobie wyobrażam wrzucanie plików na Windows bez jakichkolwiek uprawnień, skądś Windows musi wiedzieć kto ma być właścicielem tego pliku.

Andrzej_Dopierała
  • Odpowiedział
  • @ Andrzej_Dopierała | 27.03.2017
    • lider
    • laureat
    • ekspert
    • 83
    • 65
    • 169
  • 0

Hmm jeśli się nie da bez podawania hasła, to czy chociaż jest jakaś opcja na zaszyfrowanie takiego hasła w pliku i podanie pliku, podanie zaszyfrowanego hasła w ustawieniach zasobu itd. Nie chciałbym tworzyć specjalnego konta do backupu dla jednego serwera.

Marcin_Leszczyński
  • Odpowiedział
  • @ Marcin_Leszczyński | 28.03.2017
    • 1
    • 0
    • 1