Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 1
  • 1
  • 17

Witam.

Tworzę aplikację webową, która wykorzystuje metody z biblioteki programu rozpowszechnianego na licencji GNU General Public License. W tworzonej przeze mnie aplikacji nie będzie znajdować się kod źródłowy programu na licencji GNU lecz tylko wywołania jego metod. W związku z tym mam kilka pytań:

1. Czy w tym wypadku kod źródłowy mojej aplikacji w całości musi być rozpowszechniany na licencji GNU czy też tylko ten moduł, który wykorzystuje opisany program? Czy też moja aplikacja w ogóle nie musi być rozpowszechniana na licencji GNU?

2. Czy na stronie internetowej, za pośrednictwem której obsługiwana jest aplikacja musi znajdować się jakaś informacja o wykorzystywanym programie na licencji GNU?

Karol_Pisarek
  • Zapytał
  • @ Karol_Pisarek | 02.02.2017
    • lider
    • 5
    • 1
    • 13

Odpowiedź (1)

  • 2

Z tego co wiem, to jeżeli aplikacja nie będzie zlinkowana z biblioteką GPL - temat licencji GPL Cię nie dotyczy. Jeżeli będzie zlinkowana - wtedy program masz obowiązek udostępnić na licencji GPL (czyli sprzedając klientowi program razem z programem musisz dostarczyć źródła).

W żadnym z tych wypadków nie musisz udostępniać informacji o licencji w stronie generowanej przez program. :)

Andrzej_Dopierała
  • Odpowiedział
  • @ Andrzej_Dopierała | 02.02.2017
    • lider
    • laureat
    • ekspert
    • 83
    • 65
    • 169