Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 8
  • 1
  • 51

 

Cześć.

Mam problem z formatowaniem dat (Excel 2013) - wyświetlają się one jako numery zamiast daty. Dałam już right click -> format cells i nie działa. Próbowałam również przez text to columns ustawić datę, ale bez skutku (trick ze szkolenia excelowego w Altkomie). Nie wiem co jeszcze może być nie tak. Komórka z datą jest w moim pliku używana do obliczenia ilości dni pomiędzy dzisiaj, a datą w komórce - może to ma wpływ? Czy ktoś może pomóc? Widać, że jeśli najadę na komórkę u góry w "formula bar" wyświetla się data, więc dlaczego na dole (kolumna Creation date) pokazuje się numer?

 

 

Kepinska
  • Zapytał
  • @ Kepinska | 24.08.2016
    • 1
    • 0
    • 0
Zaloguj się aby zadać pytanie
Pokrewne

Odpowiedzi (8)

  • 2

Proszę sprawdzić, czy nie ma Pani przypadkiem włączonego trybu inspekcji formuł. Wstążka Formuły --> Pokaż formuły (Formulas --> Show Formulas).

 

 

Po wyłączeniu tego trybu daty powinny już się wyświetlać normalnie.

 

 

Skrót klawiszowy, który włącza i wyłącza ten tryb to Ctrl ` (lewy apostrof, który jest tuż nad klawiszem TAB). Podejrzewam, że został wciśnięty niechcący.

 

  • Odpowiedział
  • @ | 25.08.2016
  • TRENER ALTKOM AKADEMII
Komentarze
Dzień Dobry. Próbowałam już tego sposobu, niestety nie działa. Zgodnie z prośbą poniżej wysyłam plik, może to pomoże ustalić co się stało.
Skomentował : @ Kepinska ,25.08.2016
  • 1
  • 0
  • 0
  • 0

Ale oczywiście przyczyna może być też inna. Przez chwilę rozważałem możliwość, że tabela została zrobiona nie na zwykłym arkuszu, ale na arkuszu makr. Ale trochę mnie zastanawia liczbowe formatowanie dat (z częściami dziesiętnymi) i obecność fragmentatorów do filtrowania. Czy ten plik pobiera dane z jakiegoś zewnętrznego źródła? Czy są tam obecne makra? Najlepiej by nam było pomóc Pani, gdyby przysłała Pani przykładowy plik, wyczyszczony z poufnych danych. W tej chwili możemy się tylko domyślać przyczyny i to niekoniecznie trafnie.

Pozdrawiam.

  • Odpowiedział
  • @ | 25.08.2016
  • TRENER ALTKOM AKADEMII
  • 0

Plik.

Załączniki

  • xlsx

    Tracker.xlsx ( 28K )
Kepinska
  • Odpowiedział
  • @ Kepinska | 25.08.2016
    • 1
    • 0
    • 0
  • 0

Witam.

Podejrzewam, że problem leży głębiej nie tylko po stronie Excel, ale w ustawieniach formatu daty w systemie Windows. Jeżeli MS lub Pani zrobiła aktualizację do Windows 10 to takie kwiatki mogą się pojawić. U mnie jak odpaliłem plik nie rozpoznaje w ogóle takiego formatu jaki jest wpisany w "Due Date" i w "After..." wywala od razu #ARG. Proponuję zmienić wszystkie formaty daty na jednakowy, dla w/w kolumny taka formuła pomoże:

=DATA(PRAWY([@[Due date]];4);FRAGMENT.TEKSTU([@[Due date]];4;2);LEWY([@[Due date]];2))

No i analogicznie proszę zmienić pozostałe.

Przemysław_Płaczek
  • Odpowiedział
  • @ Przemysław_Płaczek | 26.08.2016
    • 3
    • 6
    • 1
  • 0

Chyba faktycznie to musi zależeć od ustawienia Windows - tak jak sugerował Pan Przemysław, bo plik udało mi się otworzyć bez żadnego problemu i z poprawnie wyglądającymi datami. Zarówno na wersji 2010 jak i 2013. Używam Windows 7. Sprawdzę jeszcze Windows 10.

  • Odpowiedział
  • @ | 26.08.2016
  • TRENER ALTKOM AKADEMII
  • 0

Tak, rzeczywiście, jakiś czas temu został zmieniony system na Windows 10 na moim komputerze. Próbowałam zmieniać jeszcze ustawienia dat w samym Windows 10, ale przyniosło to tragiczny skutek - teraz już nic nie ciągnie się jak powinno. Spróbuję zrobić plik od zera, może to coś pomoże.

W każdym razie dziękuję bardzo za pomoc!

Kepinska
  • Odpowiedział
  • @ Kepinska | 26.08.2016
    • 1
    • 0
    • 0
  • 0

Też kiedyś zrobiłem ten błąd, że pozwoliłem sobie na aktualizację Windows do wersji 10. Po dwóch godzinach stresu wróciłem do wersji 7.

Teraz czekam na mniej usterkową wersję. :-)

  • Odpowiedział
  • @ | 26.08.2016
  • TRENER ALTKOM AKADEMII
Komentarze
Ja po roku użytkowania Windows 10 wróciłem do Windows 8.1. Lepsze zabezpieczenia. I CorelDraw Graphics Suite lepiej funkcjonuje.
Skomentował : @ Przemysław_Jankowski_kvz2 ,27.08.2016
  • 1
  • 0
  • 0
  • 0

Pani Kepinska proponuje zrobić daty w formacie "2016-08-29".

Ja na Windows 10 siedzę prawie od samego początku jak się pojawił, co do "zabezpieczeń" użyłem Destroy Windows Spying, zostawiając tylko aktualizację i Metro, no i w miarę to działa. :)

Przemysław_Płaczek
  • Odpowiedział
  • @ Przemysław_Płaczek | 29.08.2016
    • 3
    • 6
    • 1