Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 1
  • 2
  • 73

Drodzy forumowicze napiszcie swoje cenne uwagi na temat najlepszej metodyki dla zarządzania projektami informatycznymi.

Na chwile obecną biorę pod uwagę dwie:

PRINCE2 oraz Agile Project Management.

Każda uwaga wraz z uzasadnieniem jest dla Mnie na wagę złota.

 

Piotr_Furmanek
  • Zapytał
  • @ Piotr_Furmanek | 06.05.2016
    • 1
    • 0
    • 2
Komentarze (1)
Proszę określić swoją perspektywę i pozycję w firmie/organizacji.
Można mówić o dwóch zagadnieniach: zastosowanie metodyki ad hoc do konkretnego projektu(ów) (perspektywa PMa) lub wdrożenie metodyki w organizacji. To dwa różne zagadnienia.
Skomentował : @ TRENER ALTKOM AKADEMII ,09.05.2016
Zaloguj się aby zadać pytanie
Pokrewne

Odpowiedź (1)

  • 2

Piotr.

Primo, musisz nas zasilić dodatkową wiedzą abyśmy byli w stanie Ci coś więcej powiedzieć,

  1. Jaki rodzaj projektów prowadzicie? infrastrukturalne/software'owe?
  2. Poziom skomplikowania zagadnień projektowych? (Ilość developmentu w czasie) MD, tydzień, miesiąc, rok, inne.
  3. Jak długo twoja organizacja istnieje na rynku?
  4. Jaki budżet przewidujecie średnio na projekt, poniżej MLN, powyżej - PLN oczywiście?
  5. Czy projekty są crossfunkcjonalne, czy angażują więcej niż 1 team w IT, czy angażują Biznes, czy zmieniają podejście całej organizacji?
  6. Czy jesteście software-house'm?
  7. Czy jesteście start-upem?
  8. Czy współpraca z klientem zewnętrznym musi być ścisła, praca w połączonym zespole, spotkania jako Komitety Sterujące, etc?

Odpowiedzi na te pytanie pomogą na pewno mojej osobie w udzieleniu Ci pełniejszej odpowiedzi.

Jeśli zaś chodzi o ogólne definicje projektem i porównywarki plusów i minusów dla danego podejścia można znaleźć je w internecie.

 

W mojej organizacji przechodziłem przez poniższe rodzaje projektów

  • Lean'owanie procesów - sam lean jako projekt.
  • Projekty na zasadzie best-effort.
  • Prince2.
  • PMP.
  • AgilePM.
  • Development rozwiązań w frameworku Scrum.

Pozdrawiam.
Damian.

 

Damian_Szulakowski
  • Odpowiedział
  • @ Damian_Szulakowski | 09.05.2016
    • 1
    • 3
    • 5