Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 1
  • 5
  • 57

Szanowni.

Szukam wiedzy odnośnie podejścia wytwórczego według frameworku SAFe 4.0 for Lean Software and System Engineering.

Nie ukrywam że mnie fascynuje od momentu gdzie spółka matka mojej firmy próbuje się przearanżować do działania w tym frameworku, niestety nie mam odniesienia do świata mi bliższego, np. z rynku Polskiego.

Z wielką chęcią usłyszę jakiekolwiek nowości jak i pochłonę trochę wiedzy. :)

 

Pozdrawiam.
Damian.

Damian_Szulakowski
  • Zapytał
  • @ Damian_Szulakowski | 04.05.2016
    • 1
    • 3
    • 5
Komentarze (2)
Damian,

Jakich informacji konkretnie poszukujesz poza tym, co jest na stronie SAFe?
Być może jako SPC będę w stanie Ci pomóc?
Jeśli chodzi o doświadczenia praktyczne, to znam jedną polską firmę, która próbowała pracować z użyciem tego podejścia. PZU robiło to w ramach programu transformacji pod nazwą Everest.
Program się zakończył już jakiś czas temu, ale PZU nadal mocno promuje jego realizację na różnych seminariach i konferencjach, to jest dobra okazja by porozmawiać z osobami bezpośrednio zaangażowanymi w temat (poszukaj: Michał Kopyt, Ewa Koprowska).

Pozdrawiam,
Marcin
Skomentował : @ TRENER ALTKOM AKADEMII ,09.05.2016
Marcin, generalnie właśnie się zastanawiam jakie firmy w Polsce wdrażały metodykę SAFe i jak to im poszło. Szukam poprostu odpowiedzi do samorozwoju. Pozdrawiam, Damian.
Skomentował : @ Damian_Szulakowski ,09.05.2016
  • 1
  • 3
  • 5
Zaloguj się aby zadać pytanie
Pokrewne

Odpowiedź (1)

  • 0

Witam.

Damian, SAFe jest postrzegany jako wielka baza wiedzy na temat lean/agile. Dlatego zapewne większość firm raczej wybiera z tego frameworka te elementy, które pasują do ich kontekstu / problemu, którym chcą zarządzić. Są oczywiście też takie, które realizują wdrożenie/transformację na pełną skalę, ale to raczej jeszcze nie w Polsce (patrz Study Case: http://www.scaledagileframework.com).

Jeśli chodzi o polskie firmy, to wiem, że były przymiarki w Orange w jednym z obszarów (ale to pewnie więcej Marcin może powiedzieć). PZU też wykorzystuje tylko pewne mechanizmy z SAFe’a. Nordea w Polsce używa SAFe'a lub jego elementów, z tego co pamiętam. Oprócz tego tematem były zainteresowane HP Polska i jeden z banków.

W mojej ocenie temat SAFe jest wciąż świeży w Polsce i dopiero dojrzewa.

Pozdrawiam.
Łukasz Czopek.

  • Odpowiedział
  • @ | 20.05.2016
  • TRENER ALTKOM AKADEMII