Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 2
  • 5
  • 1.8K

W najbliższym czasie przystępuję do egzaminu PRINCE2 Foundation. Nie chciałabym jednak na tym poprzestać i myślę także o - w możliwie niedługim czasie - podejściu do egzaminu PRINCE2 Practitioner. Ile szacunkowo czasu należy poświęcić na przygotowanie się do egzaminu wyższego stopnia?

A_P
  • Zapytał
  • @ A_P | 27.02.2014
    • lider
    • laureat
    • 28
    • 12
    • 34

Odpowiedzi (2)

  • 6

Więcej szczegółów znajdziesz pod linkiem https://quorum.akademiq.pl/discussion/621/prince2-foundation-i-practitioner-egzaminy-jak-sie-najlepiej-przygotowac

Ja do Practitioner przygotowywałem się miesiąc - chociaż uważam, że to za długo :)

Jakie rzeczy powinnaś zrobić, żeby dobrze przygotować się do egzaminu:

1. Przeczytać książkę! - bez tego ani rusz. Zwróć szczególną uwagę na procesy, role, obowiązki.

2 Zrobić przykładowe 2 testy - zrozumiesz specyfikę egzaminu i poziom trudności - mi to zajęło 2 popołudnia.

3. Otaguj książkę! W dodatku A i C zaznacz wszystkie produkty zarządcze oraz role. Polecam zamarkować najważniejsze części produktów zarządczych, najważniejsze role i obowiązki. Otaguj każdy z 7 procesów (bardziej szczegółowo nie trzeba), zamarkuj każdą czynność w ramach procesu.

4. Dobrze wyspać się przed egzaminem - trzeba naprawdę trzeźwo myśleć i rozumieć pytanie, gdyż często jedno słowo może mieć kluczowe znaczenie.

Powodzenia!

Arkadiusz_Michałek_8FZI
  • Odpowiedział
  • @ Arkadiusz_Michałek_8FZI | 02.03.2014
    • lider
    • 42
    • 17
    • 43
  • 1

Nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie. Czas skutecznego przygotowania się do egzaminu zależy od indywidualnych predyspozycji. Zgadzam się z odpowiedzą pana Arkadiusza, bez wąpienia należy bardzo szczegółowo zapoznać się z książką, rozwiązać testy online i bardzo dokładnie otagować książkę. Można z niej korzystać na egzaminie, natomiast czasu na to jest bardzo niewiele, dlatego trzeba bardzo sprawnie nawigować po książce.

Więcej na temat samego przygotowania się do egzaminu i przykłady pytań - w webinarium poniżej. Zapraszam!

  • Odpowiedział
  • @ | 03.03.2014
  • TRENER MODERATOR ALTKOM AKADEMII