Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 2
  • 0
  • 57

Witam.

Prosiłabym o poradę, jak wyszczególnić ostatnią wartość dla tej samej daty w kolumnie. Załączam plik poglądowy, chodzi mi o wyszczególnienie wartości zaznaczonych na żółto jakimś sposobem innym niż "ręczny". Docelowy plik ma około 1000 wierszy.

 

 

Pozdrawiam.
Dominika.

Dominika_Jerominko
  • Zapytał
  • @ Dominika_Jerominko | 04.03.2016
    • 2
    • 0
    • 1
Zaloguj się aby zadać pytanie
Pokrewne

Odpowiedzi (2)

  • 0

Rozwiązaniem jest formatowanie warunkowe na bazie formuły.

 

 

Najpierw zaznaczamy obszar, który ma być formatowany - czyli kolumnę z datami i pozostałe kolumny.

Potem wywołujemy Formatowanie warunkowe i Nowa reguła, a następnie użyj formuły do określenia komórek, które należy sformatować.

I wreszcie wpisujemy formułę =$A2<>$A3, która sprawdzi, czy komórka A2 jest inna, niż komórka A3 (a potem sprawdzana będzie para A3 i A4, potem A4 i A5 itd.). Znaczki $ są konieczne, żeby Excel sprawdzał wyłącznie komórki w kolumnie A. Jeżeli komórki nie będą różne - formatowanie się nie wykona. Jeśli natomiast będą różne, wtedy ostatnie daty w grupie i komórki w sąsiednich kolumnach zostaną sformatowane (ja wybrałem żółte tło).

Oczywiście założenie jest takie, że daty są wpisane w porządku chronologicznym. Przy datach wpisanych bez takiej kolejności, to formatowanie da zbyt wiele żółtych komórek.

Dołączam plik z przykładowym formatowaniem.

Pozdrawiam.

Załączniki

  • xlsx

    ostatnie daty.xlsx ( 8K )
  • Odpowiedział
  • @ | 04.03.2016
  • TRENER ALTKOM AKADEMII
  • 0

Bardzo dziękuję, o to właśnie mi chodziło. :)

Dominika_Jerominko
  • Odpowiedział
  • @ Dominika_Jerominko | 04.03.2016
    • 2
    • 0
    • 1