Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 2
  • 6
  • 101

Mam RHCE uzyskany "po taniości", głównie dzięki unii i Altkomowi :-).

I zastanawiam się, co dalej robić z RH.

Chwilowo żadnych RH nie używam/nie mam pod opieką, więc traktuję, to jako rozwój osobisty.

Myślałem o tym by po kolei robić jakieś egzaminy by za kilka lat uzyskać RHCA - jednak - kurs + egzamin znacznie przekracza mój budżet przeznaczony na rozwój. Same egzaminy też są strasznie drogie, zwłaszcza że bez kursu i bieżącego doświadczenia w temacie Red Hata mam spore szanse oblać.

Co robić? :) Olać temat RH i zająć się czymś innym? Czy nie odpuszczać, spróbować się samemu przygotować i po kolei podchodzić do egzaminów? Może są jakieś promocje pozwalające zmniejszyć koszt uzyskania certyfikatów?

Andrzej_Dopierała
  • Zapytał
  • @ Andrzej_Dopierała | 28.06.2015
    • lider
    • laureat
    • ekspert
    • 83
    • 65
    • 169

Odpowiedzi (2)

  • 6

Możliwa droga to przygotować się do egzaminów we własnym zakresie korzystając z exam objectives na stronach danych egzaminów, a później pojechać do np. Indii gdzie koszty egzaminów są tańsze, niż w PL i tam je zdawać.

Nie weryfikowałem, natomiast słyszałem, że są państwa, w których szkolenie + egzamin to koszt na naszą walutę jest w okolicach 1500 PLN - ile jest w tym prawdy nie wiem...

Natomiast znam przypadki osób, które przygotowywały się same do egzaminów i koszty podejść do danego egzaminu przekraczały koszt szkolenia + egzaminu. Oczywiście szkolenie nie gwarantuje zdania na pewno, lecz jest w tym bardzo pomocne.

  • Odpowiedział
  • @ | 29.06.2015
  • TRENER MODERATOR ALTKOM AKADEMII
Komentarze
Jeżdżenie do indii celem zdania egzaminu wymaga niestety czasu :-) A że czas to pieniądz...
Skomentował : @ Andrzej_Dopierała ,23.07.2015
  • 83
  • 65
  • 169
  • 9

Ja podjarałem się na security a konkretniej na Offensive Security - pentesty itp. i robię OSCP. Jeśli lubisz te klimaty to polecam.

user00123123
  • Odpowiedział
  • @ user00123123 | 05.07.2015
    • laureat
    • 21
    • 18
    • 77