Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 3
  • 3
  • 63

Dzień dobry!

1. Czy da się przyspieszyć proces migracji skrzynek między Exchange 2007 SP3 Rollup 16, a Exchange 2013 CU8?

Aktualnie, przy w miarę sprzyjających warunkach "przeciska" jedną małą skrzynkę (1,5GB) przez godzinę. Przy migracji większej ilości skrzynek wyniki też nie są zadowalające.
Są to maszyny wirtualne przebywające na jednym hoście i jednym datastore. Sprawdzałem wartości w pliku MSExchangeMailboxReplication.exe.config (2013), są standardowo wyższe niż podawane w poradnikach - nie znalazłem podobnego pliku w 2007.

Słyszałem też o Throttling Policy - czy zmiana ustawień może polepszyć sytuację?

2. Jakie problemy mogą wyniknąć z migracji skrzynek w trakcie pracy użytkowników?

Ryszard_Czarnecki
  • Zapytał
  • @ Ryszard_Czarnecki | 16.06.2015
    • lider
    • laureat
    • 17
    • 20
    • 24

Odpowiedzi (3)

  • 6

Ryszardzie.

Ad.1.Warto sprawdzić karty sieciowe maszyn wirtualnych - czy na pewno są one najlepszymi możliwymi w tym środowisku.
Przy okazji można zaktualizować sterowniki karty sieciowej, to może tylko pomóc.

Nie martw się prędkością migracji jednej skrzynki, jeżeli będziesz migrował wiele skrzynek do różnych baz w jednym momencie, to sumaryczna prędkość przesyłu danych będzie większa.

Porzuć pomysł grzebania w Throtting Policy - nie warto.

Ad.2. Warto sprawdzić jak to będzie wyglądać w naszym środowisku. Kopię zapasową powinieneś mieć w zanadrzu.
Przy dobrze skonfigurowanym środowisku, użytkownik nie zauważy procesu migracji skrzynki w trakcie pracy. Na koniec migracji jego skrzynka otrzyma komunikat w stylu "Administrator dokonał zmiany ustawień, należy uruchomić ponownie program Outlook". Po ponownym uruchomieniu, będzie połączony z nowym serwerem. Testowałem ten proces na Outlook 2007, 2010, 2013.
Ważne jest, aby monitorować migrację skrzynek z poziomu ECP pod kątem uszkodzonych elementów (maili).

Przy odpowiedniej konfiguracji telefony komórkowe połączone przez ActiveSync powinny też same zmienić serwer.

Ryszard_Czarnecki
  • Odpowiedział
  • @ Ryszard_Czarnecki | 13.08.2015
    • lider
    • laureat
    • 17
    • 20
    • 24
  • 1

Dziękuję Ryszardzie!

Ryszard_Czarnecki
  • Odpowiedział
  • @ Ryszard_Czarnecki | 13.08.2015
    • lider
    • laureat
    • 17
    • 20
    • 24
  • 0

Dzień dobry.

Przenoszę skrzynki z Exchange 2007 do 2013 i na kilku skrzynkach w raporcie mam taki błąd:

"Copying messages is complete. Copying rules and security descriptors"

"A corrupted item was encountered: Folder property "Kontakty".

I tyle, więcej nie ma w raporcie. Skrzynka się nie przeniosła, ale w raporcie jest jeszcze to, że nie wszystkie foldery się przeniosły.

"Copy progress: 3554/3554 messages, 1.14 GB/1.14GB, 34/37 folders completed".

Co może powodować tego typu błędy? Nie ma informacji, który kontakt powoduje błąd.

Krzysztof_Bartochowski
  • Odpowiedział
  • @ Krzysztof_Bartochowski | 04.07.2018
    • 0
    • 0
    • 0