Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 5
  • 2
  • 165

Witajcie.

Niedługo stanę przed wyzwaniem przenoszenia całej instalacji SQL Server 2008 R2 na inną maszynę. Jak się najlepiej do tego zabrać, aby zachować skonfigurowane zadania, ustawienia database mail, użytkowników i wszelkie inne ustawienia na poziomie serwera? Po prostu jak przenieść całość? Jakich narzędzi najlepiej użyć? 

Maciej_Krauze
  • Zapytał
  • @ Maciej_Krauze | 12.03.2015
    • lider
    • laureat
    • 45
    • 16
    • 58

Odpowiedzi (5)

  • 0

Witam.

Można to zrobić na kilka sposobów, ale abym był w stanie pomóc, potrzebuję:

- listę zainstalowanych usług (Report Server, Integration Services itp),

- czy są zadania (Jobs) SQL Agent,

- czy jest wykorzystywany FILESTREAM,

- czy konfiguracja środowisk (starego i nowego Windows Server) będzie taka sama,

- czy pliki baz danych użytkowników będą fizycznie przenoszone,

- czy jest możliwa sytuacja, aby obydwie instancje działały jednocześnie?

  • Odpowiedział
  • @ | 31.03.2015
  • TRENER ALTKOM AKADEMII
  • 0

Panie Macieju, sytuacja jest taka:

1. Brak Report Server, Integration Services itp. W zasadzie jest tylko Database Engine, bez Full-Text Search.

2. Tak, są zadania SQl Agent i są zdefiniowane Maintenance Plans.

3. Brak FILESTREAM.

4. Konfiguracje systemów będą maksymalnie podobne - ta sama wersja systemu, konfiguracja ręcznie odtwarzana.

5. Pliki baz przenosimy na inny storage.

6. Tak, dobrze, aby obie instancje mogły działać jednocześnie.

 

Wiem, że loginy użytkowników można przenieść skryptem ze strony Microsoftu, ale być może jest na to lepszy sposób.

Największym problemem jest tu punkt 2. Jak to zrobić zgodnie ze sztuką?

Maciej_Krauze
  • Odpowiedział
  • @ Maciej_Krauze | 01.04.2015
    • lider
    • laureat
    • 45
    • 16
    • 58
  • 3

Można to zrobić pakietem Integration Services, co daje nam dodatkowe możliwości z przeniesieniem dodatkowych obiektów takich jak harmonogramy itp.

  • Odpowiedział
  • @ | 10.04.2015
  • TRENER ALTKOM AKADEMII
  • 1

Na serwerze testowym zadziałało. Natomiast ponieważ na serwerze produkcyjnym nie było IntegrationDatabase i nie chciałem w niego ingerować, poradziłem sobie ręcznie. Utworzyłem na nowo plany utrzymania, przy okazji wprowadzając pewne korekty i usprawnienia, więc nie był to czas zmarnowany.

Najwięcej pracy kosztowało mnie skonfigurowanie profili poczty w celu otrzymywania powiadomień. Mail testowy był wysyłany prawidłowo, z poziomu procedury też był wysyłany, ale powiadomienia nie wychodziły, nie pozostawiając żadnych komunikatów w logach Database Mail. Brak było też niewysłanych wiadomości w kolejkach (miałem taki przypadek w przeszłości). Pomogło dopiero oznaczenie profilu mailowego jako publiczny i domyślny. Tak dla potomnych. ;-)

Maciej_Krauze
  • Odpowiedział
  • @ Maciej_Krauze | 13.06.2015
    • lider
    • laureat
    • 45
    • 16
    • 58
  • 0

A jeżeli chodzi o instalację 2012, chciałbym ją w całości przenieść z fizycznej maszyny na wirtualną. Czy jest do tego jakieś narzędzie?

Adam__Adam
  • Odpowiedział
  • @ Adam__Adam | 05.03.2019
    • 0
    • 0
    • 0