Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 1
  • 4
  • 140
Komentarze (1)
Albo kijem albo marchewką, w zależności od osobnika.
Skomentował : @ Marek_Prasol_10K1 ,28.03.2019
  • 2
  • 0
  • 0

Odpowiedź (1)

  • 10

Proponuję spróbować wykorzystać metodę „Błyskawicznego wywierania wpływu” M.V. Pantalona.

Używam jej w swojej praktyce indywidualnej oraz przedstawiam ją na zajęciach grupowych (około 80% uczestników odczuwa wzrost motywacji i chęci do podjęcia działania).

Motywacja Błyskawiczna pomaga odkryć własne powody podjęcia działania.

Polega ona na tym, że zadajemy osobie, z którą rozmawiamy sześć pytań. Osoba musi wyrazić chęć na zajęcie się danym tematem, czyli pozostawiamy jej autonomię. Jeżeli nie wyrazi chęci, do tematu wracamy w późniejszym terminie.

Oto sześć pytań:

1. Dlaczego mógłbyś dokonać zmiany (lub, gdy chcemy wpłynąć na samego siebie: Dlaczego mógłbym dokonać zmiany?)?

Bardzo dobrze jest, gdy osoba poprzez odpowiedź na to pytanie podaję jak najgłębsze motywy wewnętrzne (dlatego autonomia proszona wcześniej jest bardzo ważna).

2. W jakim stopniu jesteś  gotowy na zmianę? Oceń na skali od 1 do 10,
 gdzie 1 oznacza całkowitą niegotowość, a 10 – całkowitą gotowość.

Osoba podaje liczbę swojej motywacji do podjęcia działania, dokonania zmiany  na skali od 1 do 10.

3. Dlaczego nie wybrałeś mniejszej liczby (lub, gdy osoba motywowana wybrała 1, zadaj pytanie numer 2 w odniesieniu do mniejszego kroku w kierunku zmiany bądź też spytaj : Co byłoby potrzebne, aby 1 zmieniło się w 2?)?

Przy tym pytaniu większość ludzi dziwi się dlaczego nie zapytałem o wybranie większej liczby. Służy to wybiciu ze standardowego myślenia i zadaniu sobie jeszcze jednego pytania w myślach, („No właśnie, dlaczego nie wybrałem większej liczby?”, Dlaczego nie mam większej motywacji?).

4. Wyobraź sobie, że nastąpiła zmiana – jakie byłyby jej pozytywne skutki?

Zmiana nie musi być duża, lepiej nawet jak jest mniejsza, ale łatwiej osiągalna. Np. Wyobraź sobie, że przez miesiąc, będziesz oddawać wszystkie raporty na czas. Jakie będą tego pozytywne skutki? (Jeżeli rozmawialiśmy z osobą, która spóźniała się z oddawaniem raportów).

5. Dlaczego te skutki są dla ciebie ważne?

6. Jaki jest następny krok, jeśli takowy istnieje?

W tym momencie rozpoczynamy planowanie działania, w szczególności pierwszy krok.

 

Proszę teraz wybrać sobie rzecz, która była długo odkładana i zadać sobie te 6 pytań. Mam nadzieję, że motywacja do działania będzie po nich większa.

  • Odpowiedział
  • @ | 09.12.2014
  • TRENER ALTKOM AKADEMII