Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 3
  • 14
  • 292

Witam, poszukuję zadań/ćwiczeń z Javy SE, które byłyby kontynuacją tego, co jest na podstawowym kursie programowania, ale nieco poza niego wykraczają. Coś, co pozwoli zastosować w praktyce nabytą wiedzę.

Chodzi mi np. o zadanie napisania prostego CRM-u ze wskazówkami i wytycznymi, według których trzeba go zaimplementować. Najlepiej jakby to była seria zadań o narastającym stopniu trudności lub rozwijanie w kolejnych krokach jakiegoś projektu.

Czy coś podobnego jest dostępne w sieci lub ktoś dysponuje takimi materiałami?

 

EDIT: Jest coś co bardzo pomogło mi zdać. Polecam wszystkim taką prostą grę w łapanie krów wraz z każdą dobrą odpowiedzią. Pozwala to zapamiętać wiele kruczków języka, a wymaga w zasadzie cierpliwości. 1-2 sesyjki codziennie i wiedza sama wchodzi w głowę. 

http://www.javaranch.com/game/game2.jsp

Maciej_Krauze
  • Zapytał
  • @ Maciej_Krauze | 23.10.2014
    • lider
    • laureat
    • 45
    • 16
    • 58

Odpowiedzi (3)

  • 0

Hmm.. nie prościej iść do pracy jako programista Javy? :)

Andrzej_Dopierała
  • Odpowiedział
  • @ Andrzej_Dopierała | 25.10.2014
    • lider
    • laureat
    • ekspert
    • 83
    • 65
    • 169
Komentarze
Oczywiście że prościej ale to jest chwilowo niewykonalne. A taki niespokojny duch jak ja w międzyczasie szuka jakiegoś pre-wyzwania :)
Skomentował : @ Maciej_Krauze ,27.10.2014
  • 45
  • 16
  • 58
  • 2

Odpowiedź na pytanie zależy od celu, jaki chcemy osiągnąć:

  1. Jeśli zależy nam na nabyciu praktyki i doświadczenia w programowaniu, to rzeczywiście wzięcie udziału w jakimś projekcie jest najlepszym rozwiązaniem, które najszybciej doprowadzi nas do celu
  2. Jeśli natomiast zależy nam na przygotowaniu się do egzaminu, to najlepszym sposobem jest przebrnięcie przez odpowiednio dużą ilość pytań testowych. Niestety wg. mnie egzamin nie weryfikuje faktycznych umiejętności praktycznych, lecz skupia się na pytaniach o charakterze akademickim i zwracaniu uwagi na wiele problemów, w rozwiązaniu których wyręcza nas kompilator.
  • Odpowiedział
  • @ | 03.02.2015
  • TRENER MODERATOR ALTKOM AKADEMII
  • 1

Szczera prawda. Po zdanym jakiś czas temu egzaminie mogę stwierdzić że wymagana jest umiejętność czytania kodu i wskazywania dlaczego coś działa lub czemu nie zadziała. Poruszane są też przykłady o które raczej trudno w życiu codziennym, Trzeba mieć dosłownie kompilator w oku.

Jednocześnie, aby wyrobić sobie odpowiednie nawyki w pisaniu, trzeba po prostu pisać i pisać, kierując się dobrą praktyką. Certyfikat to raczej wisienka na torcie niż potwierdzenie umiejętności. Ot, taka moja refleksja.

Maciej_Krauze
  • Odpowiedział
  • @ Maciej_Krauze | 03.02.2015
    • lider
    • laureat
    • 45
    • 16
    • 58