Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 3
  • 5
  • 798

Posiadam napisaną stronę (właściwie tylko stronę główną) w oparciu o Bootstrapa, chciałabym jej układ i wygląd przenieść na Wordpressa i dokończyć ją w CMS-ie. Jak najszybciej, najłatwiej lub najrozsądniej to zrobić? Czy jestem w stanie zachować wszystkie klasy bootstrapowskie? Strona w założeniu ma być statyczną stroną firmową.

Katarzyna_Potera
  • Zapytał
  • @ Katarzyna_Potera | 19.06.2014
    • 17
    • 4
    • 10

Odpowiedzi (3)

  • 6

Wydaje mi się, że nie ma jakiegoś gotowego rozwiązania. Poszukaj tutoriala w Google, jak tworzyć od podstaw skórkę do Wordpressa na podstawie Bootstrap i analizując go, przekształć swoją stronę statyczną w skórkę.

Konrad_Mielko
  • Odpowiedział
  • @ Konrad_Mielko | 02.07.2014
    • 7
    • 0
    • 6
Komentarze
Dziękuję za odpowiedź, właściwie postąpiłam tak: znalazłam moim zdaniem najlepszą i najbardziej rozbudowaną skórkę powiązaną z bootstrapem czyli Shoestrap 3, zrobiłam skórkę potomną i do niej przeniosłam napisany kod wklejając go w odpowiednie pliki .php. Uzyskałam tym samym układ na którym mi zależało. Shoestrap jest dosyć fajnie rozbudowany i daje duże możliwości edycji, przede wszystkim korzysta nadal z klas bootstrapowskich co znacznie ułatwiło mi przeniesienie projektu. Posiada również specjalny panel do pisania styli. Można również ściągnąć darmowe dodatkowe elementy takie jak np. extra widget area itp. Gdyby ktoś miał inny pomysł - pisać.
Skomentował : @ Katarzyna_Potera ,03.07.2014
  • 17
  • 4
  • 10
Słuszna odpowiedź.
Skomentował : @ TRENER MODERATOR ALTKOM AKADEMII ,14.07.2014
  • 4

Cieszę się, że dała sobie Pani radę z problemem. Generalnie na Pani miejscu najprawdopodobniej wykonałbym to tak samo. Problem był jedynie w momencie, w którym nie było jeszcze żadnego szablonu do Bootstrap Twitter w wersji 3. 

Tworzenie własnego szablonu daje nam dwie podstawowe korzyści:

- nie jesteśmy w żaden sposób ograniczeni licencją,

- znamy każdą linijkę kodu, co znacznie ułatwia modyfikacje.

 

Shoestrap ma tę zaletę, że jest OpenSource, więc pierwszy punkt nie stanowi dla nas problemu. Pozostałym osobom zainteresowanym tym szablonem polecam stronę: 

http://shoestrap.org/

  • Odpowiedział
  • @ | 07.07.2014
  • TRENER MODERATOR ALTKOM AKADEMII
  • 0

Ja osobiście polecam też _S (http://underscores.me/) jako starter. Na stronie znajdziesz pełen opis, jak dokładnie zrobić pełnowartościową skórkę - niestety lub stety, tylko po angielsku. ;)

Konrad_Mielko
  • Odpowiedział
  • @ Konrad_Mielko | 09.07.2014
    • 7
    • 0
    • 6