Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 2
  • 1
  • 463

Witam.

Mam następujący problem:

Próbuję podnieść funkcjonalność domeny, niestety dostaję zwrotną informację od systemu:

Active Directory Domain Services failed to update the functional level of the domain because the following Active Directory Domain Controller is at a lower functional level than the requested new functional level of the domain.

Obecny poziom funkcjonalności domeny to 2003.

DCdiag nie wykazuje w zasadzie żadnych błędów poza faktem, że domena nie jest przygotowana do implementacji RODC, ale to nie ma znaczenia w tym wypadku.

Wszystkie kontrolery domeny pracują na systemie WS 2008 R2.

Na co muszę zwrócić jeszcze szczególną uwagę oraz co może powodować obecny problem?

Marek_Kozłowski
  • Zapytał
  • @ Marek_Kozłowski | 27.05.2014
    • 2
    • 1
    • 3
Komentarze (4)
Proszę zwrócić uwagę na replikację pomiędzy kontrolerami, czy nie ma jakiś błędów, ten sam komunikat się pojawi jeśli w trakcie podnoszenia nie można się skontaktować z jakimś kontrolerem. DCDiag był puszczony z /e?
Skomentował : @ TRENER ALTKOM AKADEMII ,27.05.2014
Dcdiag mam następujące błędy:

failed test NCSecDesc - ale nie nie będę wdrażał RODC więc raczej błąd nieistotny.
failed test: VerifyEnterpriseReferences (missing expected value) - usuwany był DC ale dziwne bo śladu po nim nie ma metadane sprawdziłem nic nie ma.
Ten błąd pojawia się przy weryfikacji każdego z kontrolerów.


Skomentował : @ Marek_Kozłowski ,27.05.2014
  • 2
  • 1
  • 3

Odpowiedzi (2)

  • 6
  • Odpowiedział
  • @ | 28.05.2014
  • TRENER ALTKOM AKADEMII
Komentarze
Problem rozwiązany dziękuję wszystkim. Było kilka wpisów w ADSI Edit, które należało usunąć.
Skomentował : @ Marek_Kozłowski ,11.07.2014
  • 2
  • 1
  • 3
  • 0

Witam.

Co to za śmieci...? Mam podobny archaiczny przypadek do realizacji.

Marcin_Wroński
  • Odpowiedział
  • @ Marcin_Wroński | 03.01.2020
    • 0
    • 0
    • 0