Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 1
  • 1
  • 769

Odpowiedź (1)

  • 0

Dane z Projecta do Excela można zaimportować na kilka sposobów. Najlepsze wg mnie są dwa, które wymagają zmapowania pól, a co za tym idzie, Excel dobrze rozpoznaje typy wartości w komórkach.

1. Niezależnie o wersji Projecta, robimy bardzo prostą czynność - zapisujemy projekt jako skoroszyt Excel:

 


Pojawia się wtedy kreator eksportu, w którym możemy skorzystać z gotowego szablonu eksportu danych lub możemy sami wybrać dane. Jak wybierzemy wybrane dane, zapyta nas, czy chcemy użyć istniejącej mapy, czy sami wybrać pola do eksportu. Ja wybrałem sam:

 



W skoroszycie po dopasowaniu wartości wygląda to następująco:

 

 


Następnie można zrobić z takiej tabelki np. Wykres przestawny, który pokaże nam koszty zadań zasobów w każdym zadaniu:



2. Jeżeli posiadamy Project 2007 lub nowszy, można to zrobić poprzez tzw. Raporty Wizualne:




Wybieramy potem Nowy szablon, lub jeden z „gotowców” i Project eksportuje dane do Excela w postaci Tabeli przestawnej i wykresu, niestety generuje plik w z rozszerzeniem xls, a nie najnowszym formacie xlsx:


 



Potem, oczywiście za pomocą narzędzie dostępnych w Excelu można to odpowiednio obrobić:


 

pawel_niemyt
  • Odpowiedział
  • @ pawel_niemyt | 26.06.2013