Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 1
  • 0
  • 102

Korzystam na co dzień z MS Project 2007 Standard ENG.

Pracuję w firmie realizującej kilka, kilkanaście projektów naraz i MS Project ma służyć jako narzędzie do jednoczesnego zarządzania nimi. Do każdego projektu tworzę osobno plik w MS Project z harmonogramem, który następnie łączę z pulą zasobów (plik osobny). Przy otwieraniu puli tworzony jest plik zbiorczy, zawierający wszystkie pliki połączone z pulą.

I tu pojawia się u mnie problem - informacje na temat terminów realizacji zapisane w plikach projektów i otwierane samodzielnie są takie jak zapisałem. Natomiast przy otwieraniu pliku zbiorczego, wygenerowanego z puli zasobów terminy przesuwane są o 2-3 miesiące (zwłaszcza końcowe zadania w projekcie). Gdzie popełniam błąd? Co powoduje, że nagle zaplanowane zadania są przesuwane z nieznanych mi przyczyn? Czy chodzi tu u zaznaczenie odpowiedniej opcji w puli zasobów? Jeśli tak, to jakiej?

Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Uczestnik szkolenia
  • Zapytał
  • @ Uczestnik szkolenia | 24.04.2014
Zaloguj się aby zadać pytanie
Pokrewne

Odpowiedź (1)

  • 0

Witam,

prawdopodobną przyczyną jest ustawiona na stałe opcja automatycznego bilansowania zasobów w razie przeciążeń na zasobach. Sprawdziłbym to w miejscu Tools - Level Resources i opcja "Automatic", domyślnie powinno być "Manual". Bilansowanie, czyli Leveling nie będzie wtedy aktywowane automatycznie, czego skutkiem są przesunięcia zadań w czasie i w efekcie końcowym, przesunięcie prawie zawsze daty zakończenia projektu.

Pozdrawiam.

 

  • Odpowiedział
  • @ | 24.04.2014
  • TRENER ALTKOM AKADEMII