Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 1
  • 7
  • 99
Komentarze (2)
Zdarzało mi się pracować nad projektem z moją żoną. Wynika z tego więcej problemów niż korzyści. Ludzie blisko związani rodzinnie nie potrafią obiektywnie spojrzeć na partnera w projekcie. Wolą widzieć w nim osobe bliską, a to przyznacie jest przeszkodą. Korzystniej jest unikać takich sytuacji, choć mamy także pozytywne przykłady: Tony Halik i jego partnerka, Gucwińscy, małżeństwo Walterów. Bliskie związki lepiej funkcjonują w projektach i firmach z założenia "rodzinnych".
Skomentował : @ TRENER ALTKOM AKADEMII ,22.04.2014

Odpowiedź (1)

  • 4

To bardzo zależy od konkretnego małżeństwa.:) Spotkałem kilka par, które świetnie ze sobą współpracują w projektach. Inne, choćby i ja z moją żoną, raczej unikamy takich sytuacji. Jeśli jednak pojawia się taka sytuacja, myślę, że warto zawrzeć na początku pracy kontrakt, który określa sposób zgłaszania i rozwiązywania problemów, tak aby minimalizować częstotliwość pojawiania się negatywnych zachowań i jednocześnie legitymizować te, które powadzą do pozytywnych skutków dla zespołu. Nawet jeśli dla jednego z partnerów będzie to trudna sytuacja, to będzie mogło oprzeć się o kontrakt/reguły pracy i w ten sposób poradzić sobie z trudnymi sprawami. 

  • Odpowiedział
  • @ | 29.04.2014
  • TRENER MODERATOR ALTKOM AKADEMII