Blog: Systemy microsoft

Zalety certyfikatów Microsoft MCSE i MCSD dla pracowników i pracodawcy

Zalety certyfikatów Microsoft MCSE i MCSD dla pracowników i pracodawcy
  • 1 149 views

Certyfikacje Microsoft MCSE i MCSD są globalnie rozpoznawalnym standardem.

Udostępnij!

Z perspektywy pracownika

Udowodnij, że się rozwijasz

Uzyskanie certyfikatu MCSA (Microsoft Certified Solutions Associate) to pierwszy krok w kierunku zawodowej certyfikacji Microsoft. Jeżeli pracujesz z technologiami Microsoft co najmniej 12 miesięcy i masz za sobą pierwszy poziom „wtajemniczenia”, czas na kolejne kroki. Zaawansowana certyfikacja Microsoft podzielona jest na dwa główne tytuły – MCSE (Microsoft Certified Solutions Expert) oraz MCSD (Microsoft Certified Solutions Developer). Tytuł MCSE jest globalnie rozpoznawalnym standardem certyfikacji dla profesjonalistów IT, a tytuł MCSD dla zawodowych programistów.

Podobnie jak certyfikacja MCSA, certyfikaty MCSE i MCSD pozwalają na podniesienie kompetencji technicznych, poziomu wiedzy oraz zapewniają jej kompletności. To, co odróżnia certyfikaty wyższego poziomu MCSE i MCSD to dowód na ciągły rozwój, pogłębiania i poszerzanie swoich kompetencji poprzez zdawanie kolejnych egzaminów w ścieżce.

Wybierz swoją ścieżkę

Certyfikaty MCSE umożliwiają wybór ścieżki specjalizacji spośród szerokiej oferty programów szkoleń – infrastruktura serwerowa, platformy chmury obliczeniowej,  zarządzania danymi, albo konkretne produkty np. SharePoint. Certyfikaty MCSD zawodowym programistom pozwalają na potwierdzenie kompetencji w zakresie rozwiązań chmurowych, aplikacji Web, aplikacji uniwersalnych czy rozwiązań ALM.

Bądź na bieżąco i pokaż, że znasz najnowsze technologie

W związku z potrzebą reorganizacji zaawansowanych tytułów zawodowych Microsoft ogłosił  nowy sposób zdobywania i odnawiania certyfikacji wyższego poziomu. W ramach nowego podejścia dostępne są:

MCSE:
•    MCSE: Cloud Platform and Infrastructure
•    MCSE: Mobility
•    MCSE: Data Management and Analytics
•    MCSE: Productivity.

MCSD:
•    MCSD: App Builder.

Jeżeli chcesz być gotowy na wyzwania jutra i posiadać aktualną certyfikację, wybierz ścieżkę i rozpocznij jej realizację. Klasyczne tytuły MCSE i MCSD wymagają zakończenia ścieżki certyfikacji do końca pierwszego kwartału 2017. Jeżeli jesteś na początku ścieżki warto wybrać jeden z nowych tytułów.

Z perspektywy pracodawcy:

Certyfikacja wyższego poziomu to potwierdzenie umiejętności zawodowych oraz posiadania szerokiej przekrojowej wiedzy. Kolejne poziomy certyfikacji wymagają zdania kolejnych egzaminów tym samym wymagają uporządkowania i pogłębienia wiedzy z zakresu egzaminu. Specjalista posiadający zaawansowany tytuł zawodowy szybciej identyfikuje i rozwiązuje problemy, posiada kompetencje pozwalające na analizę złożonych problemów i potrafi wykorzystać umiejętności na styku wielu obszarów technologicznych.

Certyfikaty MCSE i MCSD nie tylko ułatwiają rekrutację pracowników na stanowiska wymagające wyższych kwalifikacji, ale również gwarantują wysoki poziom wiedzy merytorycznej i spójny sposób komunikacji w złożonych projektach.

Zalety certyfikatów MCSE i MCSD:
•    Certyfikaty są warunkiem koniecznym na najlepiej opłacane stanowiska wymagające doświadczenia i wysokich kwalifikacji w branży IT
•    Certyfikaty wymagają potwierdzenia wysokich kompetencji docelowo co najmniej raz w roku
•    9 na 10 kierowników w trakcie rekrutacji traktuje certyfikaty jako część kryteriów selekcji
•    Certyfikaty MCSE i MCSD są uznawane na całym świecie i pozwalają zaistnieć na globalnym rynku pracy
•    Certyfikowani specjaliści Microsoft (MCP) otrzymują dostęp do panelu korzyści i egzaminów, które pozwolą stale aktualizować wiedzę