Blog: Zarzadzanie projektami

Warsztat Project Managera

Warsztat Project Managera
 • 742 views

Narzędzia przydatne w pracy Project Managera i nie tylko. W praktyce każda organizacja ma swoje sprawdzone rozwiązania.

Udostępnij!

Lista dostępnych na rynku narzędzi wspierających zarządzanie projektami jest bardzo długa. W praktyce każda organizacja ma swoje sprawdzone rozwiązania. Zobacz, które z wybranych przez trenerów Altkom Akademii narzędzia są Ci znane, a które są nowe, warte wypróbowania.

 1. MS Project – użytkownicy MS Office, bez problemu odnajdą się w środowisku Projecta. Narzędzie pozwala zarządzać zasobami, czasem i finansami projektów. Dzięki rozbudowanym funkcjom można tworzyć harmonogramy, wykresy, monitorować postęp prac i generować raporty na koniec projektu.
  Cena: bezpłatna wersja próbna (trial), licencja – 3 000 zł lub abonament w pakiecie Office 365 – 21,10 euro.
 2. Redmine – jest to oprogramowanie typu open source. Służy do kompleksowego zarządzania projektami. Ma długą listę dodatków i posiada polską wersję językową. Redmine ma rozbudowaną opcję zarządzania uprawnieniami użytkowników. Dzięki temu do platformy mogą mieć dostęp uczestnicy projektu na różnych jego etapach. Dostępne funkcjonalności: wykresy Gantta, kalendarz, zarządzanie czasem członków zespołu, wiadomości do zespołu.
  Cena: bezpłatne. Utrzymanie aplikacji jest po stronie użytkownika/klienta.
 3. Basecamp – program wyróżnia prostota, użyteczność oraz , jest intuicyjną obsługą. Posiada mało, ale bardzo dobrze przemyślanych funkcji, dlatego nie wymaga specjalistycznych szkoleń. Dostępne funkcjonalności: kalendarz, lista rzeczy do zrobienia, czat, edycja dokumentów online, kamienie milowe. Autorzy zrezygnowali np. z wykresów Gantta. Usługa wzbogacona jest o aplikacje mobilne na system iOS oraz Android.
  Cena: od 29$ w górę, w zależności od pakietu.
 4. P2Ware – – autorem narzędzia jest Polak – Wiesław Kosieradzki. Oprogramowanie zostało stworzone zgodnie z metodyką PRINCE2®. Atutami są: uproszczony interfejs, struktura pokazująca zależności między wszystkimi aspektami zasobów, kosztów i ryzyka.
  Cena: po 30 dniowym okresie próbnym – opłata licencyjna od 450 zł za rok.
 5. Trello – w podstawowej wersji daje możliwość tworzenia tablic, list, kart i przypisywania ich do członków zespołu. Korzystanie z Trello jest intuicyjne, nie wymaga instrukcji, nie ma rozbudowanych funkcji. Dzięki aplikacji (Android i iOS ) idealnie spisuje się przy mobilnych projektach i w codziennym użyciu. Trello umożliwia dodawanie plików i komunikowanie się z członkami zespołu.
  Cena: bezpłatna wersja podstawowa, opcja biznes – od 8,33 $.
 6. Asana – użytkownik może dostosować interfejs do własnych potrzeb, np. w prosty sposób może przydzielać zadania, wyznaczać deadline’y i kamienie milowe. Podobnie jak Trello, Asana doskonale spisuje się na wszystkich platformach od telefonu przez tablet do komputera stacjonarnego.
  Cena: bezpłatna wersja podstawowa, wersja premium 8,33 $ za użytkownika.
 7. Hipchat – to narzędzie do komunikacji wewnątrz zespołu, pozwala tworzyć przestrzenie – pokoje do komunikowania się dla wszystkich członków zespołu. Hipchat daje możliwość wideokonferencji. W ramach rozmów uczestnicy mogą się dzielić plikami, planować spotkania i robić przypomnienia. Hipchat jest zintegrowany z JIRA.
  Cena: bezpłatna wersja podstawowa, wersja rozbudowana – 2 $ za użytkownika.