Blog: Cloud computing | Ms azure

MS Azure. Poznaj niezawodną platformę chmurową Microsoft

MS Azure. Poznaj niezawodną platformę chmurową Microsoft
  • 555 views

Analitycy rynku nie pozostawiają wątpliwości – w najbliższych latach rozwiązania chmurowe będą stale rosnąć na znaczeniu, powoli wypierając korzystanie z oprogramowania zapisanego fizycznie na twardych dyskach komputerów. To ważna wiadomość dla biznesu, który nie może pozostawać w tyle za zmieniającymi się trendami.

Udostępnij!

Przy podejmowaniu decyzji o wyborze optymalnego produktu dla swojej organizacji, warto zwrócić uwagę na platformę chmurową Microsoft Azure. Przemawia za nią szereg atutów, które powinny zainteresować każdego komu zależy na sprawnym i wydajnym środowisku IT.

Czym jest Microsoft Azure.

MS Azure to platforma występująca w dwóch modelach – PaaS (platform as a service) gdzie dostawca udostępnia wirtualne środowisko pracy bez konieczności zakupu sprzętu czy instalacji oprogramowania oraz IaaS czyli jako platforma i infrastruktura równocześnie. Z platformy można korzystać zarówno poprzez aplikacje uruchamiane lokalnie na komputerach, jak i z tych, które są uruchomione w chmurze. Umożliwia ona pracę z dowolnymi narzędziami i językami przez co jest atrakcyjna dla programistów używających Javy, .NET, C++, Pythona oraz innych.

Ponad sto dostępnych w MS Azure usług pozwala na wykonywanie rozmaitych zadań, takich jak tworzenie responsywnych aplikacji internetowych, natywnych aplikacji mobilnych czy rzeczywistości mieszanej a oferowane przez platformę możliwości zaspokajają potrzeby ze zróżnicowanych obszarów – od analizy biznesowej i metodyki DevOps przez oprogramowanie SAP i analizę big data do internetu rzeczy bądź sztucznej inteligencji.

Lista ta jest jednak o wiele dłuższa a za jej podsumowanie mogą posłużyć słowa CIO w amerykańskim mieście Corona, Chrisa McMastersa, który stwierdził, że „gdybyśmy chcieli umieścić w chmurze całe miasto, potrzebowalibyśmy Azure” –  zastosowanie tego produktu Microsoft jest praktycznie nieograniczone.

Rozwiązania Azure sprawdzą się w administracji publicznej, sektorze produkcyjnym, służbie zdrowia, w handlu detalicznym oraz wszędzie tam gdzie niezbędna jest jak najwyższa jakość. O niezawodności tej platformy może świadczyć fakt, że korzysta z niej aż 95% firm z obejmującego 500 największych amerykańskich przedsiębiorstw prestiżowego rankingu Fortune 500 oraz wiele innych. Wystarczy wymienić takich użytkowników MS Azure jak Coca-Cola, Toshiba,  Nissan czy Lufthansa aby uzmysłowić sobie, że platformie tej ufają najwięksi z globalnych graczy.

Ogromną zaletą MS Azure są wbudowane funkcje zabezpieczeń i ochrony prywatności, które zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa. Ponadto korzystanie z chmury obliczeniowej uwalnia od zagrożeń związanych z awariami, zniszczeń i przeciążeń serwerów a skalowalność oznacza znaczącą oszczędność i ograniczenie niepotrzebnych kosztów.

Altkom Akademia oferuje szkolenia, które przybliżają słuchaczom związane z tą platformą zagadnienia oraz przygotowują do samodzielnej pracy z jej użyciem. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi szkoleniowymi propozycjami i podniesienia własnych kwalifikacji – edukacja to inwestycja o wysokiej stopie zwrotu a MS Azure zaspokoi nawet najbardziej wymagających.