GIMP – Jak go posprzątać?
  • 1 175 views

Ale się nabałaganiło! W ferworze pracy otwieramy nowe palety narzędziowe, zamykamy standardowe, zmieniamy interfejs i skróty klawiaturowe. Radośnie grzebiemy w ustawieniach programu.

Udostępnij!

I nagle nie jesteśmy w stanie pracować z GIMPem, bo nie umiemy znaleźć którejś z palet. Na przykład palety Warstwy. Albo pędzli. Sami sobie ustawiliśmy taki ekran.

Co teraz? Jak to teraz posprzątać?

Wszystkie ustawienia programu GIMP w systemie Windows są zgrupowane w jednym folderze. Można tam znaleźć wszystko: historię, ustawienia narzędzi i interfejsu. Najprostsza metoda resetowania ustawień GIMPa to skasowanie tego folderu. Trzeba go tylko odszukać.

Trzeba otworzyć Mój Komputer i dysk C, znaleźć na nim folder Użytkownicy i kolejny folder ze swoją nazwą użytkownika. A potem AppData – Roaming i już jest folder GIMP z ustawieniami.

Ale folder AppData może być niewidoczny, bo jest to folder ukryty, a Windows domyślnie takich rzeczy nie wyświetla. Więc dodatkowo w Eksplorerze, trzeba zaznaczyć opcję Ukryte elementy na wstążce Widok.

 

Jak już widać folder AppsData – otwieramy go i kasujemy folder GIMP. To przywróci wszystkie domyślne ustawienia programu.

 

 

A teraz możemy go zacząć „psuć” od nowa.