Blog: Biurowe narzedzia informatyczne

Co nowego w Microsoft Office 2019

Co nowego w Microsoft Office 2019
  • 1 890 views

W dobie transformacji cyfrowej ciągle słyszymy o korzyściach z przeniesienia biznesu do chmury. Jednak chmura nie jest dobra dla każdego. Jeśli wolisz licencję dożywotnią niż subskrypcję, to najnowsza wersja pakietu biurowego Microsoft Office 2019 jest dobrym wyborem.

Udostępnij!

Nowy pakiet – to wiele zmian i udogodnień, znanych już użytkownikom wersji 365 ale niedostępnych dla osób pracujących na wersji 2016/2013. Nowe narzędzia do kolorowania, wykresy, typy danych, funkcje, narzędzia do tłumaczenia i edycji, animacje ruchu, poprawiona łatwość obsługi i wiele więcej!

 

Nowy motyw interfejsu MS Word w czarnym stylu

Nowy motyw umożliwia czytanie dokumentu nie mecząc wzroku np. wieczorem.

 

Narzędzia edukacyjne

Kolejna nowość, dzięki której zwiększysz płynność czytania tekstu i rozumienia czytanego tekstu. Do podstawowych narzędzi edukacyjnych należą:

  • Ustawianie szerokości kolumny, która zmienia długość wiersza, ułatwiając skupienie uwagi i zrozumienie tekstu.
  • Kolor strony, który ułatwia szybkie czytanie tekstu przy mniejszym zmęczeniu oczu.
  • Odstępy w tekście między wyrazami, znakami i wierszami.
  • Sylaby – wyświetla podziały między sylabami, aby usprawnić rozpoznawanie i wymowę poszczególnych wyrazów.
  • Czytaj na głos – umożliwia odsłuchanie dokumentu z wyróżnianiem właśnie odczytywanych wyrazów.

 

Możliwość zmiany tekstu na mowę

Narzędzie umożliwia odczytanie tekstu, który został wpisany np. do dokumentu MS Word.

 

   

Możliwość pisania na ekranie dzięki zastosowaniu pisma odręcznego

Pismo odręczne umożliwia zarówno pisanie na ekranie dotykowym lub za pomocą myszki. Narzędzie pozwala na zastosowanie szerokich ustawień pióra, które będzie używane podczas pisania. Dodatkowym atutem narzędzia jest rozpoznawanie odręcznie wprowadzonych tekstów, kształtów, równania oraz adnotacji.

 

 

Power BI dostępny w każdej wersji

PowerPivot, Power View, które do tej pory były dostępne tylko w najdroższej wersji pakietu Office, w MS Excel 2019 są dostępne w każdej możliwej wersji.

 

Mapy oraz wykresy lejkowe już teraz w MS Excel

Wykres lejkowy umożliwia przedstawienie wartości danych na różnych etapach danego procesu. Jeżeli posiadasz dane geograficzne, idealnym rozwiązaniem do tego będzie użycie Map. Mapy można tworzyć za pomocą regionów geograficznych, np. krajów, regionów, województw, powiatów czy nawet kodów pocztowych.

 

Nowe funkcje w MS Excel

Nowa wersja Excela daje nam możliwość skorzystania z zupełnie nowych funkcji, do których należą m.in. POŁĄCZ.TEKSTY, ZŁĄCZ.TEKST i WARUNKI (TEXTJOIN, CONCAT, IFS)

 

Szybsze, sprawniejsze, wygodniejsze tabele przestawne w MS Excel

Efekt widać gołym okiem.

 

Nowy widok w PowerPoint – powiększenie!

Widok umożliwia prezentację wszystkich slajdów (lub ich części), pozwalając płynie przechodzić między nimi w dowolnej kolejności.

 

Morph – nowy efekt przejścia między slajdami

Morph umożliwia animowanie przejścia między slajdami w taki sposób, żeby przechodziły one z jednego punktu zdefiniowanego w pierwszym slajdzie do drugiego punktu zdefiniowanego w drugim slajdzie. Efekt wygląda jak nagrany krótki film.

Możliwość obsługiwania plików SVG, obiektów 3D oraz ikon w PowerPoint

Dzięki tej nowości nie będziemy musieli dokonywać ich konwersji przed importem do naszej prezentacji. Obiektami tymi możemy także dowolnie manipulować, edytować bez utraty jakości źródłowej.

 

Nagrywanie filmów w Power Point już możliwe

Dzięki tej opcji będziesz mógł w każdym momencie nagrać (z dźwiękiem) wszystkie ruchy, które wykonujesz na ekranie swojego komputera. Następnie całość zostanie wstawiona w dowolne miejsce slajdu. Nagrywanie nigdy nie było tak proste!

 

Nowy wygodniejszy MS Outlook

Postępy prac widoczne na osi czasu

W wersji 2019 stopień zaawansowanie prac możemy zaobserwować też na osi czasu. Do tej pory w tej sekcji nie było to możliwe.

 

Łatwiejsze łączenie zadań

Kolejnym usprawnieniem jest ułatwienie łączenia zadań, nie musimy już wpisywać numerów zadań poprzedzających, a klikając w kolumnę poprzedniki możemy wybrać te zadanie z listy.

 

Nowa kolumna – nazwa zadania sumarycznego

W celu poprawienia przejrzystości w wersji 2019 dodano kolumnę Nazwa zadania sumarycznego (kolumna tylko do odczytu), za pomocą którego możemy zaobserwować, które podzadania należą do który zadań sumarycznych.